Podsumowanie rozwoju okularów AR/VR przed premierą w 2023 roku
0

Podsumowanie rozwoju okularów AR/VR przed premierą w 2023 roku

0

O okularach AR/VR od Apple krążą plotki od lat. W 2023 możliwe, że urządzenie ujrzy światło dzienne. Nowy raport Bloomberga wskazuje na to, że Apple wciąż zatrudnia nowe osoby do zespołów pracujących nad technologią AR/VR. Zrekrutowali nawet byłego pracownika, który odszedł z firmy rok temu.

Gurman mówi, że rozwój pierwszej wersji systemu operacyjnego, o nazwie kodowej Oak, „wewnętrznie się kończy”. W związku z tym „powinien być gotowy na nowy sprzęt w przyszłym roku”.

Apple kontynuuje wprowadzanie zmian w zespole TDG pracującym nad okularami. Firma nadal poszukuje osób, które dołączą do zespołów. Oferty pracy Apple podkreślają również, że firma chce wprowadzić aplikacje innych firm do swojego urządzenia. Firma poszukuje inżynierów do „pracy nad platformą App Intents, aby pomóc w projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań” dla takich rzeczy, jak Skróty, Wyszukiwanie, Siri i nie tylko. Jedna z ofert pracy dla TDG skierowana jest do inżynierów do pracy nad tworzeniem „narzędzi i struktur umożliwiających połączone doświadczenia w świecie rzeczywistości mieszanej 3D”. Jak wskazuje Gurman, brzmi to jak „wirtualne środowisko podobne do metaverse”.

Apple zrekrutował również Dave’a Scotta, byłego starszego menedżera Apple, który pracował w zespole samojezdnych samochodów Project Titan do 2021 roku. W zespole Project Titan Scott był odpowiedzialny za kierowanie zespołami „pracującymi nad robotyką związaną z samochodem”. Odszedł jednak, aby na krótko pełnić funkcję dyrektora generalnego start-upu opieki zdrowotnej. Biorąc pod uwagę pracę Scotta w technologii medycznej i robotyce, Bloomberg mówi, że jego „zaangażowanie może sugerować pewne zastosowania zdrowotne dla zestawu słuchawkowego”.

Plotki sugerują, że pierwsza forma okularów AR/VR będzie bardzo droga. Zatem nie będzie ona skierowana do masowych konsumentów. Raczej oferta skupi się na użytkownikach „Pro” oraz programistach.

źródło: 9to5mac.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *