Home Newsy Piąta wersja beta iOS 16 i iPadOS 16 dla programistów
Piąta wersja beta iOS 16 i iPadOS 16 dla programistów
0

Piąta wersja beta iOS 16 i iPadOS 16 dla programistów

0

Firma Apple udostępniła deweloperom piątą wersję beta nadchodzących aktualizacji iOS 16 i iPadOS 16 w celach testowych, a aktualizacje pojawią się nieco ponad tydzień po wydaniu przez Apple czwartej wersji beta deweloperów. Nowa wersja beta ma numer kompilacji 20A5339d.

Zarejestrowani programiści mogą pobrać profile iOS i iPadOS 16 z Apple Developer Center, a po zainstalowaniu wersje beta będą dostępne bezprzewodowo.

‌iOS 16‌ wprowadza odnowiony ekran blokady, który oferuje nowy poziom personalizacji i dostosowywania za pomocą widżetów, przeprojektowania powiadomień oraz regulowanych czcionek i kolorów na czas. Obsługiwanych jest wiele ekranów blokady, podobnie jak tarcze zegarka, i można je powiązać z trybami ostrości.

Focus jest łatwiejszy do skonfigurowania niż wcześniej i bardziej konfigurowalny, dzięki dostępnym filtrom Focus, które usuwają rozpraszające treści w aplikacjach. Aplikacja Wiadomości zawiera teraz narzędzia do edycji iMessage, anulowania wysyłania i oznaczania wiadomości jako nieprzeczytanych, a także obsługuje SharePlay, podobnie jak FaceTime.

Aplikacja Poczta udoskonaliła wyszukiwanie i narzędzia, które obejmują cofanie wysyłania, planowanie wysyłania i śledzenie, dzięki czemu możesz otrzymać przypomnienie, aby sprawdzić wiadomość e-mail, jeśli nie otrzymasz odpowiedzi. Safari obsługuje współdzielone grupy kart, a Apple pracuje nad zastąpieniem haseł kluczami dostępu, bezpieczniejszym biometrycznie sposobem logowania się na konta.

Biblioteka zdjęć iCloud umożliwia użytkownikom łatwiejsze udostępnianie zdjęć członkom rodziny, a funkcja Live Text jest obsługiwana w wideo. Wprowadzono nową, fajną funkcję podnoszenia obiektu z tła za pomocą dotknięcia, która jest częścią wyszukiwania wizualnego.

Funkcja dyktowania została ulepszona, Mapy obsługują teraz wyznaczanie tras z wieloma przystankami, Apple Pay Later umożliwia dzielenie płatności za zakupy, a aplikacja Dom została całkowicie zmieniona dzięki nowemu wyglądowi. Na iPadzie aktualizacja dodaje nową funkcję Stage Manager, która zapewnia wielozadaniowość bardziej podobną do Maca, ale jest ograniczona do iPadów M1.

Każda nowa wersja beta iOS 16 zazwyczaj zawiera szereg zmian, poprawek błędów, a nawet nowych funkcji. Apple uważnie śledzi opinie, które otrzymuje od beta testerów iOS 16, a każda kolejna wersja beta ma na celu rozwiązanie skarg, raportów o błędach i problemów z wydajnością.

źródło: macrumors.com 9to5mac.com

5/5 - (1 vote)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.