Home Newsy Odświeżone procesory Intela w tańszej wersji komputera iMac?
Odświeżone procesory Intela w tańszej wersji komputera iMac?
0

Odświeżone procesory Intela w tańszej wersji komputera iMac?

0

Ikona

Na maj tego roku przewidziana jest premiera odświeżonej odsłony procesorów Intela. Linia Haswell według serwisu TechPowerUp za niespełna miesiąc doczeka się aktualizacji, w tym również obecny procesor Core i7-4790K. Może to oznaczać, iż w taki właśnie układ będą wyposażone któreś z tegorocznych komputerów od Apple.

Zdaniem analityka Ming-Chi Kuo gigant z Cupertino ma pod koniec drugiego kwartału 2014 zaprezentować światu nowy model komputera stacjonarnego iMac. Nadchodzący sprzęt ma być tańszym odpowiednikiem obecnie oferowanych urządzeń, których sprzedaż nie jest imponująca ze względu na wysoką, a dla większości użytkowników wręcz zaporową cenę. Komputery mają powalczyć o klienta na rynku azjatyckim oraz stanowić konkurencję dla takich marek jak Lenovo, czy HP.
Pogłoski o plastikowym iMacu pojawiły się w sieci w drugiej połowie zeszłego roku, zaś najnowsze informacje kontynuują ten wątek. Zaktualizowane procesory Haswell mogłyby zatem znaleźć się na pokładzie wspomnianych tańszych komputerów jeszcze przed oficjalną premierą chipów z linii Broadwell, czyli w okolicach czerwca tego roku.
Debiut budżetowego iMac’a w portfolio byłby ciekawym zabiegiem ze strony Apple i niejako kontynuacją polityki jaką firma wprowadziła przy okazji iPhone’a i niskobudżetowego modelu 5C.

Źródło: MacRumors

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)