Nowy Philips OLED807 z udoskonalonym procesorem obrazu
0

Nowy Philips OLED807 z udoskonalonym procesorem obrazu

0

Philips TV przedstawia telewizor wyposażony w najnowszy panel OLED-EX, który oferuje obraz o 30% jaśniejszy od zwykłych ekranów tego typu. Model Philips OLED807 wyposażono ponadto w udoskonalony procesor P5 AI szóstej generacji oraz wprowadzono w nim szereg modyfikacji dla jeszcze lepszej wydajności i parametrów. Telewizor będzie dostępny w Polsce od lipca tego roku.

Najważniejszą zmianą wprowadzoną w nowym telewizorze Philips OLED807 względem ubiegłorocznych modeli jest wykorzystanie panelu OLED-EX ostatniej generacji, w którym związki na bazie wodoru zastąpiono bardziej wydajnym i stabilnym deuterem. W ten sposób możliwe było uzyskanie o 30% jaśniejszego obrazu niż w przypadku standardowego ekranu tego typu. Dodatkowo telewizor wyposażono w udoskonalony procesor obrazu Philips P5 AI szóstej generacji, który pozwala sterować czujnikiem natężenia światła w pomieszczeniu w oparciu o większe możliwości sztucznej inteligencji i bardziej zaawansowane algorytmy.

Ulepszona funkcja Ambient Intelligence w procesorze Philips P5 mierzy natężenie światła w otoczeniu i w czasie rzeczywistym odpowiednio dostosowuje jasność, gamma i nasycenie barw, tak aby dobrać optymalny kontrast  treści w formatach SDR i HDR. Dodatkowo procesor umożliwia użytkownikowi dopasowanie systemu do własnych preferencji poprzez wybór między funkcjami ochrony wzroku (Eye Care), optymalizacji czerni (Dark Detail Optimization) lub optymalizacji temperatury barwowej (Color Temperature Optimization).

Nowe telewizory Philips OLED na rok 2022 są wyposażone w najnowszą wersję funkcji AI Auto Film, która po wykryciu filmu oferuje siedem inteligentnych trybów odtwarzania. Jednym z nich jest tryb Filmmaker Mode, w którym telewizor po wykryciu treści Dolby Vision automatycznie przełączy się na ustawienia Dolby Vision Dark. Wśród trybów inteligentnego obrazu znajdziemy także nowy tryb Crystal Clear, który zastępuje tryb Vivid znany ze starszych modeli telewizorów. Zapewnia on taki sam wyjątkowo ostry obraz i żywe kolory, ale z lepszą, bardziej naturalną równowagą między ostrością, kolorem i kontrastem.

Dodatkowo Philips OLED807 oferuje wsparcie najważniejszych formatów HDR, w tym Dolby Vision, HLG, HDR10 i HDR10+ oraz kompatybilność z HDR10+ Adaptive. Z kolei udoskonalony czterostronny system Ambilight zapewnia większą szczegółowość i dokładność odtwarzania barw dla pełni wrażeń podczas wieczornych seansów i grania w gry.

Nowością w modelach na rok 2022 będzie obsługa IMAX Enhanced. W filmach w tym standardzie wykorzystuje się technologię IMAX Digital Media Remastering (DMR), która pozwala uzyskać najwyższej jakości, możliwie najostrzejszy obraz 4K dzięki zaawansowanemu algorytmowi, który usuwa wszelkie niedoskonałości obrazu i wyświetla film dokładnie tak, jak oczekiwał tego jego twórca. DMR wspierany przez procesor Philips P5 AI szóstej generacji zoptymalizuje wyświetlane treści pod kątem współczynnika proporcji IMAX dla znacznie wyższej jakości i jasności ekranu z certyfikatem IMAX Enhanced.

Rozwiązania dla graczy

Nowy Philips OLED807 sprawdzi się również jako telewizor do zaawansowanych gier: HDMI 2.1 z funkcją e-Arc, trybem VRR dla treści 4K w częstotliwości 40-120 Hz z prędkością przesyłu 48 Gb/s (444, 12 bitów). Obsługuje także tryby FreeSync Premium i jest kompatybilny z G-SYNC. Dostępne są także tryby Auto Game i Auto-Low-Latency.

 Inteligentny dźwięk

Philips OLED807 został wyposażony w udoskonalony system głośników 2.1 o mocy 70 W z opatentowanym trójpierścieniowym i skierowanym do tyłu głośnikiem basowym wspomaganym przez cztery bierne membrany zapewniające dźwięk wysokiej jakości o mocnym brzmieniu.

Philips OLED807 będzie dostępny w rozmiarach 48”, 55”, 65” i 77”. W sprzedaży pojawi się w lipcu 2022 roku.

4.3/5 - (13)
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *