Home Newsy Nowe szczegóły programu wymiany baterii w iPhone
Nowe szczegóły programu wymiany baterii w iPhone
0

Nowe szczegóły programu wymiany baterii w iPhone

0

Od dziś między innymi w sieci salonów iSpot został uruchomiony nowy, tańszy program wymiany baterii w niektórych modelach iPhone’a. Został on wprowadzony przez kalifornijskiego giganta na skutek afery jaka została wzniecona przez użytkowników z tytułu celowego spowalniania przez niego jabłkowych smartfonów. Starsze urządzenia posiadające wyeksploatowaną już baterię, co zauważyło wielu właścicieli iPhone’a 6, 6s, 7 wraz z wersjami Plus i modelu SE dość odczuwalnie traciło swoją wydajność pracy.

Rozwiązaniem problemu ślimaczej pracy sprzętu jest wymiana akumulatora na nowy egzemplarz. Afera odbiła się szerokim echem w mediach wywołując lawinę niepochlebnych komentarzy kierowanych pod adresem producenta stąd Apple zaproponowało obniżkę cen za wspomnianą wyżej usługę. W USA cenę obniżono z 79 do 29 dolarów, w Polsce zaś nowy taryfikator wycenia wymianę na 149 zł. Okazuje się jednak, że nie każdy z posiadaczy wymienionych wyżej urządzeń skorzysta z nowego programu pogwarancyjnej wymiany akumulatora.

Zgodnie z treścią dokumentacji z oferty nie skorzystają osoby, których urządzenia były wcześniej otwierane lub też posiadają nieoryginalne części. Bateria nie zostanie także wymieniona przez serwisanta jeśli do jego rąk trafi uszkodzony egzemplarz urządzenia. Wspomniany program ma również obejmować urządzenia objęte gwarancją AppleCare. Tu brane pod uwagę będą iPhone’y, których pojemność ładowania baterii spadła do poziomu niższego niż 80 %.

Warto wspomnieć, że już niedługo system iOS 11 zostanie wyposażony w funkcję rzetelniej informującej o stanie akumulatora urządzenia. Opcja ta pojawi się wraz z jedną z najbliższych aktualizacji.

Źródło: 9To5Mac

 

Nowe szczegóły programu wymiany baterii w iPhone

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *