Nowe funkcje w Apple Maps

Nowe funkcje w Apple Maps

0

Apple wciąż rozwija swoją aplikację Mapy rywalizując z głównym konkurentem na rynku, czyli Google Maps. Rozwiązaniu kalifornijskiej firmy wciąż jednak daleko do doskonałości, choć cieszy fakt, że co rusz jabłkowa kartografia wzbogacana jest o nowe elementy.

W ostatnim czasie Apple dodało do swoich map kolejne udogodnienia, choć skorzystają z nich jedynie mieszkańcy niektórych największych miast w Europie. Od wczoraj na mapach Apple wyszukać można stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz punkty wypożyczania rowerów.

Niestety pierwsza z wymienionych opcji powstała na skutek współpracy Apple z firmą Moovility dostępna jest póki co dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. W Polsce usługa ta niestety nie działa. Warto jednak wspomnieć, że na mapach Polski znaleźć można punkty wypożyczania rowerów, choć są to lokalizacje naniesione przez samych użytkowników. Funkcja ta natomiast działa w pełnej krasie na terenie Paryża, Londynu, czy Nowego Jorku.

Jeśli chodzi o polskie mapy to od stosunkowo niedawna zostały one wzbogacone o miejsca parkingowe, co jest owocem współpracy Apple z serwisem Parkopedia.

Źródło: Bloomberg

 

Nowe funkcje w Apple Maps

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *