Home Newsy Nowe aktualizacje testowe dla systemów od Apple
Nowe aktualizacje testowe dla systemów od Apple
0

Nowe aktualizacje testowe dla systemów od Apple

0

Wczorajszy wieczór z pewnością był pracowitym czasem dla deweloperów posiadających w ekosystemie Apple płatne konta. Kalifornijska firma bowiem opublikowała na swoich serwerach pierwsze bety kolejnych odsłon własnego oprogramowania. Aktualizacji doczekał się każdy z jabłkowych systemów. Dziś zaś te same pliki powinny trafić w ręce osób uczestniczących w programie publicznych testów. Jest co pobierać, bowiem na pokładzie softu znalazło się kilka ciekawych nowości.

Zacznijmy jednak od tego, że system iOS został podniesiony do wersji 11.3, macOS do 10.13.4, zaś tvOS do wersji 11.3. Jedynie platforma watchOS póki co nie doczekała się aktualizacji. Oprócz poprawek związanych z błędami wychwyconymi w poprzednich odsłonach oprogramowania, poprawą stabilności działania i kwestii związanych z bezpieczeństwem Apple pokusiło się o dodanie kilku istotnych nowości.

Najdłuższą listę zawiera system iOS 11.3, w którym dodano cztery nowe ikony Animoji: misia, smoka, czaszki oraz lwa. Kalifornijska firma przywróciła również synchronizację wiadomości poprzez iCloud w aplikacji iMessage, pewnych drobnych zmian dokonano również w usługach Apple Music, Apple News oraz HomeKit. Pojawił się także ARKit w wersji 1.5 z lepszą integracją ze światem oraz nowymi możliwościami. W aplikacji Zdrowie można już też wprowadzać dane pochodzące z rejestrów medycznych użytkowników z póki co krótkiej listy wspieranych szpitali. W Polsce jednak opcja ta nie jest dostępna. Zmieniła się również nazwa aplikacji iBooks. Firma postanowiła ją przemianować na po prostu Books.
Warto w tym miejscu dodać, iż w późniejszych aktualizacjach Apple doda możliwość wyłączania spowalniania urządzeń z poziomu ustawień systemowych.

Platforma macOS 10.13.4 także doczekała się wsparcia dla synchronizacji wiadomości z iCloud w aplikacji iMessage. Poza tym pojawiły się komunikaty ostrzegające przed aplikacjami 32-bitowymi, które nie będą już wspierane w kolejnej odsłonie tego oprogramowania. Dodano również tapetę Ink Cloud znaną z komputera iMac Pro. Tutaj także aplikacja iBooks zmieniła nazwę na Books, pojawiły się również nowe informacje dotyczące prywatności.

Zdecydowanie mniej nowości zaimplementowano w system tvOS 11.3, gdzie platformę usprawniono głównie pod kątem dopasowania treści. Pojawiło się także automatyczne przełączanie trybów wideo w AirPlay oraz automatyczne przełączanie częstotliwości wyświetlania klatek w Aple TV 4 generacji.

Źródło: Apple

 

Nowe aktualizacje testowe dla systemów od Apple

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *