Nowa nierdzewna stal dla iPhone’a 5 ?
0

Nowa nierdzewna stal dla iPhone’a 5 ?

0

Na temat wyglądu i materiału iPhone’a piątej generacji stale pojawiają się nowe informacje. Ostatnio sami pisaliśmy na ten temat, wspominając o metalu, który miałby pełnić rolę obudowy iPhone’a, jednocześnie poprawiając zasięg sieci.

Wszystko wskazuje jednak na to że Apple nie zadowoli się żadnym powszechnie dostępnym metalem, na przykład aluminium, które było faworytem wśród typowanych materiałów.
Wniosek taki nasuwa fakt, że Apple opatentowało ostatnio odporną na zarysowania stal nierdzewną. Ma ona uodpornić nowe urządzenia na uszkodzenia mechaniczne.

Tajemnica stali tkwi w pokryciu jej cienką warstwą azotku, który zapewnia jej lepsze parametry nie pozostawiając żadnych odbarwień. Dzięki temu stal dodatkowo zachowała by swój pierwotny wygląd.

Zastosowanie tej stali nie miało by negatywnego wpływu na bezprzewodowe technologie Bluetooth, czy Wi-Fi .
Oczywiście nie mamy pewności, że właśnie ten materiał znajdziemy w iPhonie 5, ale na pewno Apple nie opatentowało tej stali bez powodu. Pozostaje nam więc poczekać, abo poznać dokładny sposób zastosowania jej w nowych urządzeniach.

Osoby zaintrygowane wyglądem stalowego monstrum na zdjęciu powyżej informujemy, że nie jest to oczywiście przewidywany wygląd nowego iPhone’a, a jedynie ciekawa wizja pancerza dla iPhone’a 4 wykonanego przez firmę FACTRON.

Oceń post
tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *