Home Newsy Nintendo kończy obsługę aplikacji Switch Online dla starszych iPhone’ów i iPadów
Nintendo kończy obsługę aplikacji Switch Online dla starszych iPhone’ów i iPadów
0

Nintendo kończy obsługę aplikacji Switch Online dla starszych iPhone’ów i iPadów

0

Właściciele Nintendo Switch wkrótce będą musieli upewnić się, że korzystają z najnowszej wersji iOS na swoich iPhone’ach i iPadach, przynajmniej jeśli chcą nadal mieć dostęp do aplikacji Nintendo Switch Online. Japońska firma zajmująca się grami nie będzie już obsługiwać starszych modeli iPhone’a i iPada w swojej aplikacji.

Jak donosi EuroGamer, Nintendo udostępniło tweet na swoim japońskim koncie potwierdzający, że aplikacja Switch Online zostanie zaktualizowana w nadchodzących miesiącach o nowe wymagania sprzętowe. Chociaż obecna wersja aplikacji działa z systemem iOS 12 i nowszym, nowa wersja będzie wymagać systemu iOS 14 lub nowszego.

Firma nie podała szczegółowych informacji na temat przyczyn tej decyzji, ale nie jest to zaskoczeniem, ponieważ mniej niż 4% iPhone’ów i iPadów nadal korzysta z wersji wcześniejszej niż iOS 14. Ułatwia to programistom rezygnację wsparcie dla tych wersji iOS.

iOS 12 to najnowsza aktualizacja dla urządzeń takich jak iPhone 5s, iPhone 6, iPad Air pierwszej generacji i iPad mini 3. Oznacza to, że użytkownicy, którzy nadal polegają na tych urządzeniach podczas korzystania z aplikacji Switch Online, nie będą już mogli użyj go po następnej aktualizacji, która według Nintendo nadejdzie „latem 2022 roku”.

źródło: 9to5mac.com

Nintendo kończy obsługę aplikacji Switch Online dla starszych iPhone’ów i iPadów

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.