Netflix wprowadza zewnętrzny przycisk subskrypcji dla użytkowników iOS
0

Netflix wprowadza zewnętrzny przycisk subskrypcji dla użytkowników iOS

0

Na początku tego roku Apple zaczęło zezwalać aplikacjom „czytnikowym” na udostępnianie zewnętrznych linków klientom, aby mogli się zalogować i zapłacić za subskrypcję spoza App Store. Teraz Netflix wprowadza opcję w swojej aplikacji na iOS, która przenosi użytkowników do swojej witryny w celu zakończenia nowej subskrypcji Netflix.


Jak zauważyło wielu użytkowników, a także potwierdziło to 9to5Mac, aplikacja Netflix korzysta teraz z nowego interfejsu API iOS dla aplikacji czytników, który przenosi użytkownika na zewnętrzną stronę internetową przed dokonaniem subskrypcji. Nie jest pewne, kiedy dokładnie Netflix zaczął udostępniać tę opcję użytkownikom iPhone’ów i iPadów, ale na podstawie raportów wydaje się, że wdrożenie to ma zasięg ogólnoświatowy.

Po dotknięciu przycisku subskrypcji pojawia się komunikat „zamierzasz opuścić aplikację i przejść do zewnętrznej witryny”. Aplikacja zauważa również, że za transakcję nie będzie już odpowiadać Apple i że całe zarządzanie subskrypcjami powinno odbywać się w ramach platformy Netflix.

Kliknięcie przycisku Kontynuuj przeniesie Cię do witryny Netflix, gdzie możesz wprowadzić swoje dane osobowe, wybrać metodę płatności i zasubskrybować. To oczywiście pozwala Netflixowi nie płacić 30% prowizji za każdą subskrypcję dokonaną w aplikacjach na iOS, która jest obniżona do 15% w przypadku subskrypcji cyklicznych po roku.

Pomimo tej aktualizacji Netflix już dawno zrezygnował z subskrypcji w aplikacji. W 2018 roku firma wydała aktualizację swojej aplikacji na iOS, która usunęła opcję zezwalania użytkownikom na subskrybowanie Netflix bezpośrednio z oficjalnej aplikacji na iPhone’a i iPada. Nic dziwnego, że Apple próbował powstrzymać Netflix przed przekierowaniem użytkowników iOS do subskrypcji za pomocą Safari.

W związku z ostatnimi dochodzeniami antymonopolowymi firma Apple w końcu zezwoliła niektórym rodzajom aplikacji na oferowanie alternatywnych metod subskrypcji poza App Store bez konieczności płacenia prowizji firmie. Niedawno Apple zostało również zmuszone do zezwolenia aplikacjom App Store na udostępnianie metod płatności innych firm w niektórych krajach, takich jak Holandia i Korea Południowa.

źródło: 9to5mac.com

Netflix wprowadza zewnętrzny przycisk subskrypcji dla użytkowników iOS

tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *