Subskrybenci Netflix, którzy wciąż opłacają swoje miesięczne opłaty za pośrednictwem systemu zakupów w aplikacji App Store, wkrótce będą musieli zmienić metodę płatności. Dzięki temu utrzymają swoje konta aktywne. Takie informacje przekazał klientom Netflix.
Netflix zaprzestał pozwalać klientom na subskrybcję na urządzeniach iOS już w 2018 roku. Ale klienci, którzy już subskrybowali w ten sposób, mogli kontynuować korzystanie z zakupów w aplikacji. Jednakże opłata przez platformę Apple ma zostać zatrzymana. Netflix nie chce kontynuować płacenia Apple 15% z tych opłat abonamentowych.
Zauważono na stronie wsparcia technicznego Netflix (USA) pewną informację. Klienci w „niektórych” krajach będą musieli dodać nową metodę płatności. Nie jest jasne, do których krajów stosowana jest nowa polityka Netflix. Jednak biorąc pod uwagę, że została dodana do strony amerykańskiej, prawdopodobnie dotyczy klientów w Stanach Zjednoczonych. Niektórzy członkowie rozliczani przez Apple w wybranych krajach mogą zostać poproszeni o dodanie nowej metody płatności, aby kontynuować subskrypcję.
źródło: macrumors.com