Netflix dodaje obsługę dźwięku przestrzennego do niektórych programów, oto kompatybilne urządzenia Apple
0

Netflix dodaje obsługę dźwięku przestrzennego do niektórych programów, oto kompatybilne urządzenia Apple

0

Netflix ogłasza dzisiaj, że w niektórych programach będzie obsługiwał dźwięk przestrzenny. Dzięki temu firma dołącza do Apple TV+ i innych usług przesyłania strumieniowego. Oto niektóre programy i urządzenia Apple zgodne z funkcją Spatial Audio firmy Netflix.

Według wpisu na blogu Netflix współpracuje z Sennheiser, aby zapewnić swoim klientom to nowe doświadczenia. Publikacja mówi, że programy takie jak The Adam Project i Stranger Things 4 obsługują teraz Spatial Audio. Netflix twierdzi, że technologia Spatial Audio pomaga przełożyć kinowe wrażenia immersyjnego dźwięku na dowolne stereo, więc twórcy pracują, aby wprowadzić użytkowników w tę historię, niezależnie od tego, z jakiego urządzenia korzystasz do oglądania serwisu Netflix. Aby odkryć programy, które obecnie obsługują tę funkcję, użytkownicy muszą po prostu wpisać „dźwięk przestrzenny” w pasku wyszukiwania. Ta funkcja łączy 4K, HDR, Dolby Atmos i tryb kalibracji Netflix.

Spatial Audio to termin znany użytkownikom Apple, ponieważ firma wprowadziła obsługę tej funkcji w Apple Music w zeszłym roku, a także dodała ją do Apple TV+ – ponieważ prawie wszystkie treści dostępne w usłudze przesyłania strumieniowego oferują obsługę Dolby Atmos z Spatial Audio. Teraz, jeśli chcesz skorzystać z Spatial Audio w Netflix, oto jakie powinno być Twoje urządzenie i jakich AirPods może używać:

Aby cieszyć się dźwiękiem przestrzennym na urządzeniach Apple, potrzebujesz jakości strumieniowania ustawionej na Wysoka lub Auto, a także:

Zgodne urządzenia Apple:

  • iPhone 7 i nowsze z systemem iOS 15.1 lub nowszym
  • iPad Air 3. generacji lub nowszy z systemem iPadOS 15.1 lub nowszym
  • iPad mini 5. generacji lub nowszy z systemem iPadOS 15.1 lub nowszym
  • iPad Pro 3. generacji lub nowszy z systemem iPadOS 15.1 lub nowszym
  • Apple TV 4K i nowsze z systemem tvOS 15 lub nowszym

Kompatybilne słuchawki Apple:

  • AirPods 3. generacji
  • AirPods Pro
  • AirPods Max
  • Beats Fit Pro

źródło: 9to5mac.com

Netflix dodaje obsługę dźwięku przestrzennego do niektórych programów, oto kompatybilne urządzenia Apple

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *