Naprawa uszkodzonego Face ID w iPhone X XS XS Max 11 11 Pro 11 Pro Max

Naprawa uszkodzonego Face ID w iPhone X XS XS Max 11 11 Pro 11 Pro Max

Naprawa uszkodzonego Face ID w iPhone X XS XS Max 11 11 Pro 11 Pro Max

0

Naprawa uszkodzonego Face ID w iPhone X, co usługa, która w naszym serwisie jest wykonywana co raz częściej. Wszystko dlatego, że pierwszy telefon z Face ID pojawił się na rynku już 3 lata temu, a popularność iPhone X i jego następców jest bardzo duża. Wysokie koszty naprawy tego urządzenia sprawiają, że co raz więcej osób próbuje usuwać usterki na własną rękę. Jednak stopień skomplikowania iPhone X i nowszych jest na tyle duży, że podczas już samego otwierania dochodzi o uszkodzeń, do niedawna nieodwracalnych. Tu pojawiamy się my.

Face ID to technologia rozpoznawania twarzy w iPhone. Gdzie naprawić Face ID?

Face ID to technologia wykrywania twarzy. Jest to jedna z metod biometrycznego zabezpieczania dostępu do urządzenia. W przypadku Apple trzeba uczciwie przyznać, że najbardziej zaawansowana z pośród wszystkich systemów rozpoznawania twarzy oferowanych przez producentów smartfonów.

Naprawa FACE ID w iPhonie

Romeo i Julia w Twoim iPhonie

System rozpoznawania twarzy składa się z wielu elementów biorących udział w projekcji i rozpoznaniu cech biometrycznych. Elementy te składają się na tak zwane dwa moduły flex. Pierwszy i najważniejszy to Dot projector, którego zadaniem jest nałożyć ponad 30 tysięcy punktów na skanowaną twarz, tak zwany moduł Romeo.

naprawa urwanej taśmy Face ID w iPhone

Natomiast kamera podczerwieni to Julia, która odpowiada za odczyt położenia nałożonych przez projektor kropek z naszej twarzy, na podstawie której tworzona jest mapa naszej twarzy.

uszkodzony czujnik Face ID

Mapa ta jest następnie porównywana z „matryca” twarzy, która dodajemy podczas konfiguracji Face ID.

wymiana face id w iPhone 11

Matryca przechowywana jest w bezpiecznej pamięci, tak zwanej Secure Enclave znajdującej się w procesorze. Do prawidłowej pracy Romea i Julii potrzebny jest także czujnik światła, czujnik zbliżeniowy oraz oczywiście kamera.

naprawa funkcji face id w iphonie xs max

Inżynierowie nazwali elementy systemu Face ID Romo i Julia, ponieważ tak jak w przypadku miłości tych dwoje, którzy nie potrafili bez siebie żyć, podobnie elementy systemu Face ID są ze sobą sparowane na stałe i nie ma możliwości zastąpienia ich innymi. Są ze sobą „na śmierć i życie” :-).

wymiana kamery face id

W praktyce oznacza to, że jeżeli choć jeden z elementów Romeo i Julia oraz elementów wspomagających zostanie uszkodzony, to mimo wymiany jednego z nich na nowy i sprawny, funkcja Face ID i tak nie będzie działać poprawnie.

Urwana taśma Face ID? Napraw w APPLEMOBILE.PL 

Najczęstszą usterką systemu Face ID, do jakiej dochodzi, jest mechaniczne urwanie taśmy Face ID z czujnikiem zbliżeniowym, czujnikiem wykrywania jasności, głośnikiem rozmów oraz mikrofonem Face Time.

naprawa uszkodzonej taśmy Face ID z zachowaniem funkcji rozpoznawania twarzy

Nieumiejętne demontowanie ekranu z iPhone’a X i nowszych powoduje, że cienka i niezwykle delikatna taśma flex ulega przerwaniu.

serwis applemobile.pl naprawa face id w iphone

Jak wspominałem, taśma ta jest elementem systemu Romeo i Julia. Jeżeli ulegnie uszkodzeniu, to nawet zainstalowanie nowej i oryginalnej, nie przywróci nam do działania funkcji Face ID.

naprawianie face id w szczecinie

Wymiana wspomnianej taśmy Face ID pozwoli jedynie doprowadzić telefon do używalności, tj. powróci do działania głośnik rozmów, czujnik zbliżeniowy czy czujnik oświetlenia (pod warunkiem, że ekran będzie zaprogramowany i skalibrowany).

jeżeli face id przestało rozpoznawać twarz, to należy je naprawić w serwisie applemobile.pl

Naprawa taśmy Face ID z zachowaniem funkcji rozpoznawania twarzy Face ID 

W przypadku mechanicznego uszkodzenia taśmy flex istnieje możliwość naprawy telefonu tak, aby przywrócić funkcję Face ID do pełnej sprawności. Aby tego dokonać należy nie tylko wymienić cały moduł flex na nowy i co ważne ORYGINALNY, ale dodatkowo przełożyć (niskotemperaturowe lutowanie powierzchniowe) elementy proximity sensor oraz ALS ze starej uszkodzonej taśmy do nowej.

lutowanie czujnika face id

Usługę naprawy Face ID w Twoim telefonie iPhone X XS XS Max 11 11 Pro 11 Pro Max oraz Xr dokonasz w serwisie APPLEMOBILE.PL

Naprawa problemu Umieść iPhone nieco niżej w Face ID iPhone

Niestety, ale poza uszkodzeniami mechanicznymi dochodzi również do awarii kamery TrueDepth.

jak sprawdzić czy moje face id jest uszkodzone

Objawia się to tym, że podczas tworzenia matrycy twarzy, która telefon ma rozpoznawać, jej dodanie nie jest możliwe, ponieważ telefon wciąż informuje o tym, aby telefon umieścić nieco wyżej lub nieco wyżej czy też odsunąć od siebie co najmniej na 20 do 50 centymetrów.

umieść iphone nieco niżej w iphone z uszkodzonym face id

Jeżeli mimo postępowania w zgodzie ze wskazówkami wyświetlonymi w kreatorze dodawania twarzy, jej dodanie nie jest możliwe, najpewniej masz uszkodzony któryś z elementów Romeo & Juliet. Niestety, elementy te jak wspominałem na początku nie są wymienialne, a co za tym idzie naprawa takiej usterki jest możliwa wyłącznie poprzez regenerację elementów Face ID. Polega ona na wymianie elektroniki z pozostawieniem czujnika Romeo&Juliet. Warunkiem powodzenia jest sprawność tych elementów. Jeżeli Face ID w Twoim telefonie uległo awarii w wyniku zalania lub upadku, szanse na to, że Face ID uda się przywrócić do sprawności są bardzo duże, ale nie są pewne. Dlatego też jest to obecnie jedyna usługa realizowana przez nas serwis, za którą wymagamy opłaty także za diagnozę. Jest to spowodowane tym, że diagnoza w zasadzie polega na naprawie czyli wymianie elementów Face ID, których nie można “wyjąć” i użyć ponownie w razie niepowodzenia naprawy. Więcej szczegółów udzielamy mailowo oraz telefonicznie.

Face ID & Passcode w serwisie apple w szczecinie

Serwis producenta nie oferuje naprawy tej funkcjonalności. Jedyna możliwość to wymiana urządzenia w całości w ramach programu wymiany urządzeń na wolne od wad. Jeżeli jesteś zainteresowany programem i realizacją wymiany urządzenia przez nas, to zachęcamy do kontaktu w celu poznania szczegółów.

niemożna aktywować funkcji face id

Gdzie naprawić Face ID w iPhone w Szczecinie?

Jeżeli masz uszkodzony sprzęt Apple, to serdecznie zapraszamy do naszego serwisu APPLEMOBILE.PL w Szczecinie. Nasz punkt znajduje się na Wojska Polskiego 50 (wejście od Jagiellońskiej 84, w narożnej kamienicy). LCD w naszych wyświetlaczach zawsze jest oryginalne APPLE. Nie stosujemy tanich, kiepskich chińskich zamienników. Zawsze udzielamy gwarancji.

Naprawa ekranu w iPhone wykonywana jest od ręki w 20 minut!

APPLEMOBILE.PL
🗺 Wojska Polskiego 50/U9 (wejście od strony Jagiellońskiej 84, obok Columbus Cafe)
70-475 Szczecin
☎️ 500 132 200
☎️ 889 277 288
http://serwis.applemobile.pl
@ serwis(małpa)applemobile.pl

Wysyłkowa naprawa Face ID

Od początku naszej działalności oferujemy usługę wysyłkowej naprawy produktów Apple door-to-door. Wystarczy wypełnić > formularz zgłoszeniowy naprawy wysyłkowej na naszej stronie , wypełnić wszystkie pola zgodnie z prawdą, zapisać, a na ekranie pojawi się możliwość zamówienia kuriera, który przyjedzie i zabierze uszkodzony telefon, a następnie zwróci go pod wskazany adres. Płatność odbywa się za pobraniem u kuriera.

Naprawa uszkodzonego Face ID w iPhone X XS XS Max 11 11 Pro 11 Pro Max

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.