Home Newsy Największy dochód Apple przynoszą obecnie usługi
Największy dochód Apple przynoszą obecnie usługi
0

Największy dochód Apple przynoszą obecnie usługi

0

Jeszcze kilka miesięcy temu zastanawiając się nad tym jaki produkt przynosi Apple w ciągu roku nawiększy dochód ze sprzedaży każdy wskazałby palcem iPhone’a. Nie byłoby w tym ani krzty przesady. Badania rynkowe wykazały jakiś czas temu, że jabłkowe smartfony wypracowują największe zyski, większe aniżeli jakikolwiek inny produkt ze stajni z Cupertino.

Obecnie trend się zmienia, a potwierdzeniem na to jest najnowszy raport sporządzony przez Kate Huberty. Zauważyła ona, że sprzedaż iPhone’a X, czyli urządzenia w założeniu mającym być hitem na rynku nie wygląda obiecująco. Co więcej tańsze modele także odnotowują coraz gorsze wyniki finansowe. Te zaś optymistycznie wyglądają w sektorze jabłkowych usług.

Te ostatnie wypracowały 60 procentowy wzrost dochodów Apple. Prognozy na najbliższe pięć lat także obstają przy usługach, w których kluczowe są płatności w subskrypcji jak choćby w Apple Music. W najbliższym czasie to właśnie ten model sprzedaży zapewni największe zyski. Jabłkowe smartfony nadal mają być ważne dla giganta z Cupertino jednak będą w stanie wypracować raptem około 22 % ogólnych dochodów.

Obecnie z płatnych subskrypcji analizując cały rynek korzysta 18 % użytkowników z czego 3 % stanowią osoby korzystające z serwisu Apple Music. Na korzyść tego ostatniego wpływają doniesienia o przygotowywaniu przez Apple oferty filmowej, także płatnej w miesięcznym abonamencie i udostępnionej w ramach Apple Music właśnie. Może ona przyciągnąć dodatkowych odbiorców i tym samym zapewnić większą dochodowość.

Źródło: Onetech

 

Największy dochód Apple przynoszą obecnie usługi

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *