Microsoft pracuje nad Xbox’em w formie urządzenia do streamingu
0

Microsoft pracuje nad Xbox’em w formie urządzenia do streamingu

0

Xbox Microsoftu to z pewnością jedna z najpopularniejszych konsol do gier na świecie. Dzięki Xbox Series S, który został wprowadzony w 2020 roku, klienci mają jeszcze tańszą opcję grania w gry konsolowe. Teraz Microsoft chce udostępnić konsolę Xbox jeszcze większej liczbie osób, ponieważ firma pracuje nad nowym urządzeniem do przesyłania strumieniowego, aby konkurować z Apple TV.

Po raz pierwszy zgłoszony przez Windows Central , a następnie potwierdzony przez sam Microsoft, firma opracowuje nowe urządzenie Xbox pod kryptonimem „Keystone”. Jednak zamiast być pełną konsolą do gier, to urządzenie będzie całkowicie skoncentrowane na przesyłaniu strumieniowym (w tym przesyłaniu strumieniowym gier).

Szczegóły dotyczące tego urządzenia są obecnie niejasne, ale rzecznik Microsoftu ujawnił, że dział gier firmy dokłada wszelkich starań, aby korzystanie z konsoli Xbox było jeszcze bardziej dostępne dzięki nowemu „taniemu sprzętowi”. Według rzecznika „Keystone” można podłączyć do dowolnego telewizora lub monitora, dzięki czemu użytkownicy mogą grać w gry przesyłane strumieniowo bez konsoli.

Nie wiadomo, kiedy nowe urządzenie Xbox będzie dostępne na rynku, ale Windows Central twierdzi, że jest w fazie rozwoju od kilku lat, a do oficjalnego ogłoszenia powinno minąć jeszcze kilka miesięcy.

Najtańsza konsola do gier Microsoftu – Xbox Series S, kosztuje 299 USD (choć łatwo można ją znaleźć w przystępniejszej cenie). Dlatego łatwo założyć, że nowe urządzenie do przesyłania strumieniowego Xbox będzie kosztować mniej. Zakładając, że „Keystone” Microsoftu będzie kosztował 199 USD lub mniej, urządzenie stanie się bezpośrednim konkurentem Apple TV.

źródło: 9to5mac.com

Microsoft pracuje nad Xbox’em w formie urządzenia do streamingu

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *