Masz uciekającego psa lub kota? Dzięki LOCON Pet sprawdzisz na smartfonie gdzie on jest, a nawet porozmawiasz z jego znalazcą
Masz uciekającego psa lub kota? Dzięki LOCON Pet sprawdzisz na smartfonie gdzie on jest, a nawet porozmawiasz z jego znalazcą

Masz uciekającego psa lub kota? Dzięki LOCON Pet sprawdzisz na smartfonie gdzie on jest, a nawet porozmawiasz z jego znalazcą

0

Bezpieczeństwo naszych najbliższych jest dla nas bardzo ważne, wiedzą o tym także producenci wszelakich gadżetów i sprzętów dbających o zagwarantowanie nam spokoju. Najwierniejszym przyjacielem człowieka jest – pies. To właśnie dla niego i jego bezpieczeństwa będzie testowany przeze mnie od jakiegoś czasu sprzęt. Przedstawiam lokalizator dla zwierząt od firmy LOCON.

Lokalizator dla zwierząt od firmy LOCON został zaprojektowany z myślą o stworzeniu całego, dużego ekosystemu powiązanych ze sobą urządzeń. Począwszy od zegarków z funkcją lokalizacji po domowe kamery kończąc. Urządzenie zostało zaprojektowane tak, żeby właściciel wiedział o swoim pupilu praktycznie wszystko.

Wszystkie powiązane ze sobą produkty są w stanie dbać i informować nas o wszystkim i każdym, na którym nam zależy. Wszystkim tym sterują aplikacje z serii „bezpieczna rodzina” dostępną z poziomu telefonów z systemem IOS lub Android.

Wykonanie

Urządzenie otrzymujemy w zgrabnym, kwadratowym pudełku. Znajdziemy w nim wszystkie potrzebne elementy, żeby zabezpieczyć naszego pupila.

Kupując lokalizator GPS otrzymujemy:

 • gumową obudowę z zaczepami na smycz lub obrożę
 • kabel USB
 • kartę SIM (ważną bezterminowo)
 • instrukcję opsługi
 • gwarancję
 • lokalizator GPS
 • pesetę

Samo urządzenie prezentuje się ładnie i jest dobrze wykonane. Lokalizator został wykonany z solidnego plastiku, dzięki czemu jest lekkie i nasz pupil nie odczuje zbyt dużego dyskomfortu podczas eksploatowania urządzenia.

Lokalizator umieszczać będziemy na obroży psa lub smyczy w specjalnej do tego wykonanej gumowej obudowie – zapewnia ona dobre zabezpieczenie samego lokalizatora, ale przez gumową strukturę łatwo się brudzi.

Konfiguracja lokalizatora

Do poprawnego działania urządzenia konieczne jest spełnienie kilku kroków konfiguracyjnych. Pierwszym krokiem jest umieszczenie karty SIM w lokalizatorze (UWAGA! Jeśli posiadasz kastę SIM dostarczoną przez firmę Loco to urządzenie zostało w pełni skonfigurowane i możesz rozpocząć dodawanie urządzenia w aplikacji) i  zaczynamy od pobrania darmowej aplikacji „Bezpieczna rodzina” na naszym smartfonie.

Kolejnym krokiem jest założenie konta potrzebnego do poprawnego działania lokalizatora, w tym celu wpisujemy nasz numer telefonu, a następnie hasło, które otrzymaliśmy w wiadomości SMS ( za wszystkie wysłane SMS’y nie ponosimy żadnych kosztów). Teraz nie pozostało nic innego jak w aplikacji dodać urządzenie za pomocą ikony w lewym górnym rogu, wystarczy zeskanować kod QR znajdujący się na lokalizatorze i karteczce znajdującej się w opakowaniu ze sprzętem o nazwie „szybki start”.

Dostępne funkcje lokalizacyjne

W pełni skonfigurowany lokalizator jest gotowy do kontrolowania naszego pupila. W tym celu w aplikacji „bezpieczna rodzina” posiadamy kilku opcji wyboru, za pomocą których możemy sprawdzić co aktualnie dzieje się bez naszej obecności ze zwierzęciem. Pierwszym z nich jest „strażnik”, który będzie nas informował powiadomieniami o zmianie miejsca po przekroczeniu – 15, 25, 50 lub 100 metrów, dodatkowo (opcjonalnie) po przekroczeniu wskazanej odległości lokalizator uruchomi głośny sygnał dźwiękowy.

 

Kolejną opcją jest funkcja „lokalizacja”, która jak sama nazwa mówi jest w stanie szczegółowo zlokalizować naszego pupila, dla mnie dużą zaletą tej opcji jest wskazanie dokładnego adresu wraz z numerem domu i kodem pocztowym. Funkcja pokazuje również w jakim zasięgu znajduje się nasz zwierzak i potrafi wyznaczyć trasę do jego odnalezienia. Dodatkowo mamy możliwość sprawdzenia historii lokalizacji i upewnić się gdzie „szwęda” się nasz czworonożny przyjaciel.

 

 

Dzięki karcie SIM lokalizator jest cały czas w zasięgu sieci, umożliwia to zadzwonienie na lokalizator z naszego telefonu. Działa to też w drugą stronę, jeśli naszego pupila odnajdzie ktoś kto uzna, że się zgubił jest on w stanie zadzwonić do nas poprzez znajdujący się na lokalizatorze guzik. Koszt takiej rozmowy ponosi numer, który używaliśmy podczas konfiguracji, a nie ten znajdujący się w lokalizatorze. Dodatkowo mamy też funkcję odtwarzania dźwięku  i nasłuchiwania lokalizatora, przydatne, ale głośnik w lokalizatorze jest cichy i mało donośny.

 

Podsumowując o LOCON Pet

Lokalizator od firmy „Locon” to bardzo dobrze wykonany i zaprojektowany gadżet dbający o bezpieczeństwo naszego pupila i zapewnia nam spokój. Bateria w urządzenia wystarcza na kilka dni, a sam procent dostępny w lokalizatorze do sprawdzenia jest w aplikacji dostarczonej wraz ze sprzętem.

Sprzęt polecam wszystkim co chcą mieć wszystko pod kontrolą i lubią mieć zapewniony spokój psychiczny podczas ich nieobecności. Lokalizator od firmy „Locon” dostępny jest aktualnie w cenie 199 zł. (regularna cena to 299 złotych)

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

 • wykonanie i mała waga lokalizatora
 • dostępne funkcje lokalizacyjne
 • łatwość konfiguracji
 • zapewnia spokój psychiczny :D
 • możliwość dzwonienia na lokalizator i rozmowa ze znalazcą
 • atrakcyjna cena

Wady

 • wbudowany głośnik dość cichy
 • dokładność lokalizacji nie jest precyzyjna do 5m tylko szerszego kręgu
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *