Home Newsy Mapy od Apple z prostszym powiększaniem
Mapy od Apple z prostszym powiększaniem
0

Mapy od Apple z prostszym powiększaniem

0

Gest powiększania zawartości wyświetlanej przez niektóre aplikacje pracujące w środowisku systemu iOS z użyciem dwóch palców poruszających się w przeciwnym kierunku stał się tak powszechny, że wszedł wszystkim w krew. Okazuje się jednak, iż najnowsza wersja jabłkowej platformy oferuje jeszcze prostsze rozwiązanie, choć póki co dotyczy ono wyłącznie programu Mapy.

System iOS 11 wprowadza do użytku wiele nowych funkcji i drobnych ulepszeń, których obecność nie była poruszana podczas wystąpienia kalifornijskiej firmy. Wychodzą one na światło dzienne w trakcie zwykłego korzystania z platformy. Jedną z takich opcji jest gest zaimplementowany w aplikacji Mapy, który umożliwia jeszcze prostsze niż dotychczas skalowanie wyświetlanej zawartości.

Po dwukrotnym stuknięciu w mapę i przytrzymaniu na ekranie palca zaraz po drugim stuknięciu uruchamia się opcja pozwalająca na powiększanie i pomniejszanie obrazu z użyciem już nie dwóch, a jednego palca. Wystarczy go teraz przeciągać w różnych kierunkach, by osiągnąć zamierzony cel.

Źródło: MyApple

 

Mapy od Apple z prostszym powiększaniem

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)