Laptop od Samsunga z ekranem dotykowym OLED
0

Laptop od Samsunga z ekranem dotykowym OLED

0

Samsung podobno rozpoczął masową produkcję wyświetlaczy OLED do laptopów. Integrują one czujniki dotykowe bezpośrednio w panelu, a technologia ma zadebiutować w nowych modelach Galaxy Book w przyszłym tygodniu.

Panele wykorzystują technologię OCTA, czyli on-cell touch AMOLED. Dzięki temu są cieńsze niż rozwiązania wykorzystujące oddzielną folię panelu dotykowego. Samsung twierdzi, że to pierwszy na świecie laptopowy panel OLED ze zintegrowanym ekranem dotykowym.

Oczekuje się, że panele, które wcześniej były używane tylko w smartfonach, takich jak seria Galaxy S i iPhone’y Apple, będą dostępne w rozmiarach 13-calowych i 16-calowych. Będą także w stanie obsługiwać rozdzielczość 3K i częstotliwość odświeżania do 120 Hz.

Oczekuje się, że 3 lutego Samsung zaprezentuje zaktualizowane laptopy Galaxy Book z ekranami dotykowymi OLED. Firmacplanuje również masową produkcję paneli dotykowych OLED dla innych marek laptopów i partnerów jako więcej przejścia do nich.

Samsung dostarcza Apple wyświetlacze OLED do wysokiej klasy modeli iPhone’a od 2017 roku. Apple planuje wprowadzić na rynek swojego pierwszego MacBooka z wyświetlaczem OLED w ciągu najbliższych kilku lat. Mówi się również, że Samsung priorytetowo traktuje rozwój określonych typów wyświetlaczy OLED, które Apple planuje wykorzystać w nadchodzących modelach iPada Pro.

Apple może wypuścić pierwszego MacBooka OLED już w przyszłym roku. Nie wiadomo jednak czy MacBook OLED będzie modelem Pro czy Air.

źródło: macrumors.com

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *