Home Newsy Apple wybiera wyświetlacz Samsunga, aby dostarczyć panele Micro OLED do przyszłych zestawów słuchawkowych AR/VR
Apple wybiera wyświetlacz Samsunga, aby dostarczyć panele Micro OLED do przyszłych zestawów słuchawkowych AR/VR
0

Apple wybiera wyświetlacz Samsunga, aby dostarczyć panele Micro OLED do przyszłych zestawów słuchawkowych AR/VR

0

Apple zwróciło się do firmy Samsung Display o opracowanie paneli micro OLED, aby zdywersyfikować swoją podaż przed przyszłorocznym wprowadzeniem na rynek szeroko rozpowszechnionych okularów AR/VR, twierdzi nowy raport.

Według The Elec, Samsung Display otrzymał prośby od kilku swoich klientów o rozpoczęcie opracowywania mikrowyświetlaczy, w tym Apple, Meta i jego firmy macierzystej, Samsung.

Mówi się, że Samsung Display do tej pory unikał opracowywania paneli ze względu na ich oczekiwaną niską rentowność, ale wydaje się, że mikro LED stanie się kluczową technologią na powstającym rynku zestawów słuchawkowych AR/VR, ponieważ wiele firm przygotowuje się do wprowadzenia na rynek konkurencyjnych produktów.

Wyświetlacze Micro OLED są zbudowane bezpośrednio na płytkach chipowych, a nie na szklanym podłożu, dzięki czemu wyświetlacze są cieńsze, mniejsze i bardziej energooszczędne. Pozwalają na rozmiary pikseli w zakresie od 4 do 20 mikrometrów, w porównaniu do 40 do 300 mikrometrów ze standardowymi panelami OLED, a ponadto mają krótszy czas reakcji mikrosekund, co czyni je idealnymi do zastosowań AR/VR.

Plotki sugerują, że zestaw słuchawkowy AR/VR firmy Apple będzie miał od dwóch do trzech wyświetlaczy, z których co najmniej dwa to wyświetlacze micro OLED 4K o wysokiej rozdzielczości z maksymalnie 3000 pikseli na cal. Oczekuje się, że Sony dostarczy moduły wyświetlaczy, których Apple będzie używał, chociaż dzisiejszy raport twierdzi, że LG Display jest również w trakcie dostarczania Apple paneli micro LED w przyszłym roku.

Samsung Display podobno dostarczy konwencjonalny panel OLED do urządzenia, być może do widzenia peryferyjnego, gdzie niższa rozdzielczość byłaby akceptowalna. Samsung Display podejmie wówczas próbę dostarczenia paneli micro LED do urządzenia drugiej generacji.

Oczekuje się, że pierwszy zestaw słuchawkowy Apple zostanie zaprezentowany na specjalnym wydarzeniu w styczniu 2023 r., a kolejne urządzenie, prawdopodobnie oferujące bardziej zaawansowaną konfigurację i nową niedrogą opcję, ma zostać wprowadzone na rynek w 2025 r., według analityka Ming-Chi Kuo.

źródło: macrumors.com

Apple wybiera wyświetlacz Samsunga, aby dostarczyć panele Micro OLED do przyszłych zestawów słuchawkowych AR/VR

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.