Kolejna już wizja MacBooka z dotykową klawiaturą

Kolejna już wizja MacBooka z dotykową klawiaturą

0

Na temat laptopa od Apple z dotykową klawiaturą szepce się od lat, a zagadnienie przybrało na sile w chwili, gdy firma wyposażyła swoje komputery w dotykowy panel Touch Bar. Nie raz plotkowano o urządzeniu pracującym pod kontrolą systemu stacjonarnego, które miałoby być całkowicie pozbawione tradycyjnej klawiatury zastąpionej ogromną powierzchnią dotykową.

Na ślady takiego urządzenia wskazywały też wnioski patentowe jakie kalifornijska firma jakiś czas temu złożyła do amerykańskiego urzędu. Temat podchwyciło wówczas mnóstwo grafików starając się zobrazować jak mógłby taki sprzęt ostatecznie wyglądać. Skutek tego był różny. Ciężko bowiem sobie wyobrazić taką poniekąd hybrydę laptopa oraz tabletu mając na uwadze aktualne przyzwyczajenia właścicieli jabłkowych komputerów.

Najnowsza wizja została stworzona przez Furkana Kasapa, który miejsce tradycyjnej klawiatury zastąpił ogromnych rozmiarów powierzchnią dotykową. Ta wyświetla nie tylko wirtualną klawiaturę rozszerzoną o klawiaturę numeryczną ale również podgląd aktywności wybranej aplikacji. W przypadku konceptu jest to akurat klient serwisu społecznościowego Instagram.

Klawiatura przesunięta jest nieco w dół i korzystać miałoby się z niej tak jak w przypadku iPada opierając dłonie na blacie biurka lub w górze nad klawiaturą. W każdym momencie użytkownik mógłby przełączyć się w tryb gładzika.

Źródło: Behance

 

Kolejna już wizja MacBooka z dotykową klawiaturą

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *