Jakiej jakości kamerę oferuje iPad 2 ?
1

Jakiej jakości kamerę oferuje iPad 2 ?

1

Wydawało by się niemożliwe, żeby nowy iPad będzie miał gorszą kamerę od tej, którą dostaliśmy w iPhonie, przez co aparaty w iPad 2 byłyby zaskakująco prymitywne.

W efekcie tego jako kamera iPad 2 miałby więcej wspólnego z tym co oferuje iPod Touch, niż iPhone 4, któremu nie mamy nic pod tym względem do zarzucenia.
Nasze obawy wynikają ze specyfikacji tego urządzenia. Znamy jedną wartość charakteryzującą kamerę w IPadzie 2, mianowicie 720p.
Wynikało by z tego, że otrzymalibyśmy rozdzielczość 1280 x 720 pikseli, co nie jest wcale zachwycającym wynikiem, ale zadowalającym dla mniej wymagających odbiorców.

Wystarczy się jednak przyjrzeć wartościom, które producenci Apple podali dla produktu iPod Touch, aby nabrać pewnych podejrzeń.
Specyfikacje kamery to: ?HD ( 720p ) z prędkością 30 klatek na sekundę, z dźwiękiem, fotografie (960 x 720)?
Jak więc widzimy 720p w tym wypadku oznaczało rozdzielczość 960 x 720 pikseli, co przy rozmiarach ekrany iPada 2 byłoby niezadowalającym wynikiem.

Jest jednak bardzo prawdopodobne, że iPad 2 i IPod Touch będą miały identyczne aparaty ( choć nie wiemy tego na pewno, i najłatwiej będzie przekonać się w praktyce ).
Na temat tego, co naprawdę dostaniemy w nowym produkcie Apple będziemy informować na bieżąco.

Oceń post

Comment(1)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *