Jak zrezygnować z subskrypcji Apple Music?
0

Jak zrezygnować z subskrypcji Apple Music?

0

Screen-Shot-2015-06-08-at-3.18.48-PM

Apple wraz z iOS 8.4 wprowadziło usługę Apple Music, która miała być gwoździem do trumny konkurencyjnych serwisów stremingujących muzykę na urządzenia mobilne, jak Spotify, Deezer, Tidal i inne. Nie wiem jak Was, ale mnie Apple Music rozczarował. Niedługo pierwszym testerom, którzy uruchomili usługę, minie darmowy okres 90 dniowej subskrypcji, a z konta zacznie ubywać kilkadziesiąt złotych za korzystanie z Apple Music. Nie każdy wie jak zrezygnowac z subskrypcji Apple Music dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik.

Najprościej zrezygnować z płatnej subskrypcji z poziomu urządzenia z systemem iOS – iPhone’a iPoda Touch lub iPada. Wystarczy wejść w Ustawienia – AppStore i iTunes Store i dotknąć naszego adresu Apple ID na początku menu. Następnie dotykamy funkcji Pokaż Apple ID. Telefon może poprosić nas o podanie hasła do konta Apple ID. To jest to samo hasło, które używamy do kupowania aplikacji itd.

IMG_5213

Po zalogowaniu odszukujemy sekcji SUBSKRYPCJE i wybieramy Zarządzaj. Pojawi nam się taki ekran.

IMG_5214

Jak widzimy na powyższym zrzucie ekranu, okres bezpłatnego testowania usług Apple Music kończy mi się 1 października 2015 roku. Każdy użytkownik z automatu ma uruchomioną funkcję automatycznego przedłużania subskrypcji, tym samym będzie ona przedłużona po zakończeniu darmowego okresu testowego na opcję płatną. Koszt usługi nie jest wielki – 5 euro miesięcznie. Jednak po co płacić, skoro nie korzystamy z Apple Music? By zrezygnować z subskrypcji Apple Music wystarczy przesunąć suwak przy Przedłuż automatycznie. System zapyta nas czy napewno?

IMG_5215

Oczywiście wciskamy Wyłącz.

IMG_5216

Oczywiście nadal możemy korzystać z darmowej wersji testowej Apple Music. Jednak subskrypcja wraz z zakończeniem okresu testowania nie zostanie przedłużona, tym samym pieniądze z naszego konta nie zostaną pobrane. Oczywiście w każdej chwili w sposób analogiczny możecie ponownie uruchomić usługę i wykupić subskrypcję.

 

 

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *