Home Newsy Jak zmienić kolor folderów w macOS
Jak zmienić kolor folderów w macOS
0

Jak zmienić kolor folderów w macOS

0

Znudził ci się nudny niebieski kolor folderów w macOS? A może chcesz uporządkować swoje biurko? Choć w macOS domyślnie nie ma opcji zmiany kolorów folderów, możesz to zrobić w kilka chwil.

Jak zmienić kolor folderu w macOS?

 1. Wybierz folder, którego kolor chcesz zmienić.
 2. Kliknij na nim prawym klawiszem myszy i z menu kontekstowego wybierz Informacje
 3. W lewym górnym rogu okna dialogowego znajduje się rysunek folderu, kliknij na nim lewym klawiszem mysz, następnie z menu Finder wybierz Edycja > Kopiuj

 4. Uruchom program Podgląd

 5. Z menu Podgląd wybierz Plik > Nowy ze Schowka

 6. Kliknij przycisk Pokaż pasek narzędzi oznaczeń, znajdziesz go po lewej stronie pola Szukaj na pasku narzędzi.
 7. Na pasku narzędzi oznaczeń kliknij w ikonę Dostosowanie koloru
 8. Kliknij w symbol pipety przy suwaku Odcień (1). Najedź kursorem myszy na ikonę folderu. Gdy kursor zmieni kształt ze strzałki na pipetę, kliknij lewym klawiszem w dowolnym szarym punkcie obrazka (2). Teraz za pomocą suwaków (3) oraz suwaka odcień dostosuj kolor folderu.
 9. Gdy uzyskasz kolor, który ci się podoba wybierz z menu Podgląd Edycja > Zaznacz wszystko, następnie wciśnij cmd + C, by skopiować folder i zamknij Podgląd.
 10. Wróć do okna Informacje, którą otworzyłeś w kroku 2. Kliknij ponownie obraz folderu, który znajduje się w lewym górnym rogu okna, następnie wciśnij cmd + V. Gdy folder zmieni kolor zamknij okno, by zapisać zmianę.

Jak przywrócić standardowy kolor folderu?

 1. Kliknij lewym klawiszem na pulpicie i z menu kontekstowego wybierz Nowy folder

 2. Wybierz Nowy folder i kliknij na nim prawym klawiszem myszy, następnie z menu kontekstowego wybierz Informacje

 3. W lewym górnym rogu okna dialogowego znajduje się rysunek folderu, kliknij na nim lewym klawiszem mysz, następnie wciśnij cmd + C.
 4. Wybierz folder, którego kolor chcesz zmienić na domyślny. Kliknij na nim prawym klawiszem myszy i z menu kontekstowego wybierz Informacje
 5. W lewym górnym rogu okna dialogowego znajduje się rysunek folderu, kliknij na nim lewym klawiszem mysz, następnie następnie wciśnij cmd + V. Gdy folder zmieni kolor zamknij okno, by zapisać zmianę.
tags: