Jak zapisać SHSH2 Blobs dla iOS 11.3.1 by w przyszłości móc wgrać starsze oprogramowanie

Jak zapisać SHSH2 Blobs dla iOS 11.3.1 by w przyszłości móc wgrać starsze oprogramowanie

0

Apple wydało właśnie iOS 11.4, a sieć zelektryzowała wiadomość o tym, że lada dzień pojawi się narzędzie do wprowadzania iPhone’a i innych urzadzeń z systemem iOS 11.3.1 w tryb Jailbreak. Jeżeli chcielibyście z niego skorzystać warto zapisać sobie SHSH2 Blobs swojego urządzenia, dzięki czemu w razie konieczności instalacji oprogramowania, będziecie mogli zainstalowac właśnie iOS 11.3.1, mimo, że Apple oficjalnie zaprzestanie go podpisywać. Jak zapisać SHSH2 Blobs dla iOS 11.3.1?

W pierwszej kolejności uruchamiamy iTunes i podłączamy nasz telefon do komputera.

Jak zapisać SHSH2 Blobs dla iOS 11.3.1 by w przyszłości móc wgrać starsze oprogramowanie

W miejscu gdzie u mnie jest ECID, a u Was jeszcze nie klikacie myszką aż owy ECID Wam się wyświetli. Gdy się wyświetli klikacie na tym numerze prawym klawiszem myszy. System pozwoli Wam skopiować numer do schowka. Następnie przechodzicie na stronę https://tsssaver.1conan.com gdze wygenerujecie swój indywidualny certyfikat SHSH2 Blobs.

Na stronie wybieracie z listy Hex (iTunes)

zapisanie SHSH2 Blobs dla iOS 11.3.1 krok 1

Obok w miejscu gdzie wpisano Type ECID Here.. klikacie prawym klawiszem myszy i wybieracie Wklej. Wklei Wam się skopiowany wcześniej numer ECID z iTunes. Kolejnym krokiem jest wybranie urządzenia jako iPhone oraz jego modelu. W moim wypadku iPhone X.

zapisanie SHSH2 Blobs dla iOS 11.3.1 krok 2

Zaznaczacie, ze nie jestescie Robotem i ewentualnie wypełniacie łamigłówkę. Proces zakańczamy wciskając przycisk Submit. Po chwili pojawi się informacja, że nasze ECID zostało zapisane, a certyfikat wygenerowany.

zapisanie SHSH2 Blobs dla iOS 11.3.1 krok 3

Klikamy w link z certyfikatem. Pojawią się foldery z zapisanymi certyfikatami.

zapisanie SHSH2 Blobs dla iOS 11.3.1 krok 4

Wchodzimy w folder 11.3.1 i następny i pobieramy plik na nasz dysk zapisując go w bezpiecznym miejscu. Dzięki niemu możliwa będzie instalacja oprogramowania iOS 11.3.1 także po tym, gdy Apple wyłączy możliwość jego podpisywania.

Oceń post
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *