Jak przygotować iPhone do Jailbreak iOS 11.3.1 za pomocą Elektra 1131
Jak przygotować iPhone do Jailbreak iOS 11.3.1 za pomocą Elektra 1131

Jak przygotować iPhone do Jailbreak iOS 11.3.1 za pomocą Elektra 1131

0

Dziś pojawiło się nowe narzędzie do wprowadzania urządzeń Apple w tryb Jailbreak. Electra jest kompatybilna z iOS 11.3.1 i starszymi wersjami iOS 11. Działa na wszystkich urządzeniach, w tym na najnowszym iPhonie X. Jak przygotować iPhone z iOS 11.3.1 by wprowadzić go w tryb Jailbreak?W tryb Jailbreak możemy wprowadzić wszystkie iPhone, iPody i iPady pracujące pod kontrolą iOS w wersji 11.3.1 oraz starszych. Wersja 11.4 i 11.4.1 nie jest obsługiwana (dostępne jest narzędzie w wersji beta). Jailbreak wykonuje się bardzo prosto. Krok po kroku opisał to Mateusz.

Jednak przed samym przystąpieniem do procesu łamania zabezpieczeń iOS 11 należy urządzenie odpowiednio przygotować.

Jak przygotować iPhone do Jailbreaku iOS 11.3.1?

1. Zrób kopię zapasową wszystkich danych. 

Tak na wszelki wypadek, gdyby coś poszło nie tak, by nasze dane były bezpieczne. W pierwszej kolejności wykonujemy kopię zapasową całego urządzenia. Jeżeli dysponujemy płatną wersją iCloud z przestrzenia, która mieści pełną kopię naszego telefonu, możemy pominąć ten krok.

Kopię zapasową najprościej wykonać za pomocą programu iTunes. W tym celu podłączamy telefon do komputera przewodem USB, uruchamiamy iTunes, zaznaczamy Na tym komputerze i klikamy Utwórz backup teraz.

Zrób kopię zapasową wszystkich danych. 

2. Usuń profil OTA aktualizacji z pamięci telefonu

W tym celu wchodzimy w telefonie w ustawienia i odszukujemy Ogólne, a następnie iPhone (pamięć)

I odszukujemy na liście między aplikacjami funkcji z instalacją oprogramowania iOS 11.3.1 (wybaczcie, że nie mam zdjęcia, ale u siebie już skasowałem nim zrobiłem zrzut 🙂 Po wejściu w niego powinno to wyglądac mniej więcej jak poniżej tylko z aktualnie dostępna aktualizacją.

Używamy Delete Update.

3. Wyłącz Znajdź mój iPhone

W tym celu wchodzimy w Ustawienia, wybieramy na samej górze nasze konto iCloud, wchodzimy w konto iCloud, a następnie odszukujemy Znajdź mój iPhone i wyłączamy blokadę podając hasło.

4. Włącz tryb samolotowy na czas trwania procesu

CoolStar zaleca przełączenie telefonu w tryb samolotowy na czas łamania zabezpieczeń. Z Centrum wybieramy samolot i to wszystko.

 

5. Wyłącz blokadę Touch ID/Face ID i dezaktywuj kod

Do przeprowadzenia łamania zabezpieczeń konieczne jest wyłącznie blokady biometrycznej oraz kodu zabezpieczającego. Oczywiście po wykonaniu Jailbreaku można wszystko aktywować ponownie. Blokady wyłączycie wchodząc w Ustawienia, a następnie Face ID lub Touch ID i kod w zależności od modelu. Wszystkie zabezpieczenia wyłączamy.

6. Zainstaluj profil tvOS dla zablokowania pobierania iOS przez OTA

Profil tvOS 11 pobierzecie STĄD Po wejściu na strone klikacie Download.

Zainstaluj profil tvOS dla zablokowania pobierania iOS przez OTA

Następnie pobrany plik wysyłacie sobie mailem na skrzynkę, którą macie w iPhonie. Odbieracie maila na telefonie i uruchamiacie plik.

Dzięki temu zabiegowi nie wskoczy Wam aktualizacja do 11.4 po OTA i nie będzie problemu z przeprowadzeniem procesu Jailbreaka.

7. Zrestartuj telefon przed rozpoczęciem procesu

Coolstar zaleca zrestartowanie telefonu tuż przed rozpoczęciem procesu łamania zabezpieczeń. Pozwoli to uniknąć problemu z zawieszaniem się procesu łamania zabezpieczeń.

7. Zrestartuj telefon przed rozpoczęciem procesu

Teraz wystarczy już tylko przeprowadzić proces łamania zabezpieczeń. Poradnik znajdziecie pod linkiem poniżej.

Jak wykonać Jailbreak na systemie iOS 11.2-11.3.1 z Electra 1131?

Oceń post
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *