Home Newsy Jak założyć bezpieczny identyfikator Apple ID dla dziecka
Jak założyć bezpieczny identyfikator Apple ID dla dziecka

Jak założyć bezpieczny identyfikator Apple ID dla dziecka

0

Przez wiele lat Apple zalecał, aby dzieci korzystające z iUrządzeń, w celu pobierania gier i muzyki używały identyfikatorów Apple ID należących do ich rodziców. W końcu sytuacja uległa mianie. Wraz z wprowadzeniem Chmury rodzinnej Apple dodało możliwość tworzenia Apple ID dla dzieci.

Używanie jednego Apple ID przez całą rodzinę nie jest dobrym rozwiązaniem. Pomijając kwestię udostępniania hasła, czego robić się nigdy nie powinno, wiele osób do swojego dorosłego konta podpina karty płatnicze z wysokimi limitami. A w App Store jest wiele gier i aplikacji z możliwością dokupywania dodatków i abonamentów. Powoduje to nieprzyjemne sytuacje, gdy dzieci samowolnie dokonują zakupów dodatków do gier na niebagatelne nieraz kwoty. Czasami zupełnie nieświadomie. W tej sytuacji znaczniej bezpieczniej jest utworzyć osobny identyfikator Apple ID w wersji dla dziecka. Identyfikator, który pozwala nie tylko monitorować darmowe treści pobierane przez dziecko, ale także zatwierdzać wszystkie zakupy dziecka w App Store, Book Store i iTunes.

Uwaga: Według wytycznych Apple, Apple ID dla dziecka poniżej 13-go roku życia musi założyć jego opiekun. Starsze dzieci mogą to zrobić samodzielnie.

Pierwszym krokiem do założenia Apple ID dla dziecka jest założenie Chmury rodzinnej.

Jak założyć Chmurę rodzinną na iPhone:

 1. Na iPhone uruchom aplikację Ustawienia, następnie kliknij swoją wizytówkę, by przejść do szczegółów Apple ID. Kliknij w opcję Konfiguruj chmurę rodzinną, następnie w przycisk Zaczynamy.
 2. Wybierz Zakupy w iTunes i App Store, następnie Kontynuuj. Potwierdź metodę płatności klikając Kontynuuj. Pamiętaj, że wybraną kartę będą obciążać zakupy wszystkich członków grupy rodzinnej. Na kolejnym ekranie kliknij Nie teraz, ponieważ nie masz jeszcze założonego identyfikatora Apple ID dla dziecka, więc nie możesz go dodać do Chmury rodzinnej.

Po uruchomieniu Chmury rodzinnej można przystąpić do założenia identyfikatora Apple ID dla dziecka.

Jak założyć Apple ID dla dziecka poniżej 13 roku życia:

 1. Na iPhone uruchom aplikację Ustawienia, następnie kliknij swoją wizytówkę by przejść do szczegółów Apple ID. Kliknij w opcję Chmura rodzinna, następnie Dodaj członka rodziny.
 2. Kliknij Utwórz konto dla dziecka. Zapoznaj się z podstawowymi informacjami na temat dziecięcego identyfikatora Apple ID i kliknij Dalej. Podaj datę urodzenia dziecka i kliknij Dalej.
 3. Podaj kod CVV karty, która jest domyślnym sposobem płatności dla twojego Apple ID. Podając ten kod akceptujesz, że zakupy dokonywane przez twoje dziecko będą obciążały twoją kartę płatniczą.
 4. Teraz pora na utworzenie identyfikatora. Wpisz imię i nazwisko dziecka, następnie stwórz adres email. Pamiętaj, że raz utworzonego adresu e-mail nie można zmienić.
 5. Teraz przyszła pora na utworzenie hasła do konta Apple ID. Hasło powinno być dość łatwe do zapamiętania przez dziecko, i trudne do odgadnięcia przez osoby trzecie. W tym kroku musisz także utworzyć zestaw trzech pytań i odpowiedzi, które będą niezbędne podczas procesu odzyskiwania zapomnianego hasła.
 6. Na kolejnym ekranie masz możliwość włączenia funkcji Poproś o zakup. Dzięki niej będziesz mógł zatwierdzać bądź odrzucać zakupy Twojego dziecka w App Store i iTunes. Dziecko samo będzie mogło wybierać rzeczy, które chce kupić ale do sfinalizowania transakcji będzie wymagana Twoja zgoda. Pamiętaj, że funkcję Poproś o zakup możesz w dowolnym monecie wyłączyć lub włączyć ponownie w ustawianiach chmury rodzinnej.
 7. W kolejnym etapie możesz włączyć funkcję Czas przed ekranem. Na potrzeby wpisu pominiemy ten krok. Wybierz opcję Nie teraz.
 8. Po utworzeniu Apple ID twoje dziecko zostanie automatycznie dodane do Chmury rodzinnej o czym zostaniesz poinformowany powiadomieniem push. Identyfikator dziecka widoczny będzie także w liście członków rodziny Chmury rodzinnej.

  Jak założyć bezpieczny identyfikator Apple ID dla dziecka

 

 

1.8/5 - (16 votes)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.