Jak zainstalować i skonfigurować komunikator Signal na iPhone?

Jak zainstalować i skonfigurować komunikator Signal na iPhone?

0

Signal to jeden z najlepszych na rynku szyfrowanych komunikatorów typu end-to-end. Oferuje solidne zabezpieczenia, przechowuje minimalne informacje o swoich użytkownikach i jest darmowy. I co najważniejsze, jest doskonałą alternatywą dla WhatsApp, który ostatnio popadł w niełaskę ze względu na nową politykę prywatności.

Poniżej znajdziesz przewodnik, który przeprowadzi Cię przez proces instalacji i konfiguracji Signal Private Messenger na iPhonie. Choć konfiguracja aplikacji Signal jest bajecznie łatwa, warto przyjrzeć się bliżej zaawansowanym opcjom chroniącym prywatność użytkownika. Z tekstu dowiesz się także, co zrobić, by wysyłać wiadomości przez Signal także z komputera.

Pobierz najnowszą wersję Signal z AppStore

Pierwszą rzeczą, jaką musisz zrobić jest oczywiście zainstalowanie Signal Private Messenger na iPhonie. Signal dostępny jest w AppStore za darmo, by z niego korzystać nie trzeba wykupywać żadnych abonamentów. Jeśli już kiedyś instalowałeś Signal na swoim iPhonie sprawdź w AppStore, czy nie pojawiła się nowsza wersja aplikacji i w razie potrzeby dokonaj aktualizacji.

 Zarejestruj się, używając swojego numeru telefonu

Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji, Signal wyświetli ekran rejestracyjny. Wprowadź prawidłowy numer telefonu i wybierz opcję Zarejestruj się. Na kolejnym ekranie będziesz musiał wpisać kod weryfikacyjny wysłany na numer, który podałeś. W trakcie rejestracji będziesz mógł udzielić zgody na to, żeby Signal wysyłał Ci powiadomienia oraz uzyskał dostęp do listy kontaktów. Następnym krokiem jest uzupełnienie profilu. Możesz (ale nie musisz) wpisać swoje imię i nazwisko oraz dodać zdjęcie. Wybierz Zapisz, aby zakończyć proces konfiguracji. Ostatnim krokiem będzie ustalenie PINu chroniącego dostęp do aplikacji.

Jak zainstalować i skonfigurować komunikator Signal na iPhone?

Przejrzyj listę kontaktów

Na liście kontaktów pojawią się osoby, które już są użytkownikami komunikatora Signal. Jeśli chcesz, z poziomu aplikacji możesz wysłać zaproszenia osobom, które z Signal jeszcze nie korzystają. W tym celu kliknij w awatar i z menu wybierz Zaproś znajomych. Następnie wybierz z listy kontakty, którym chcesz wysłać zaproszenie. Po wygenerowaniu prze aplikację wiadomości wyślij je.

 komunikator Signal na iPhone

Zablokuj kontakty

Wybierając opcję Zablokowani dostępną w menu Prywatność, możesz dodać wybrane kontakty do czarnej listy. Jeśli masz osoby, zablokowane w innych komunikatorach warto od razu zablokować je także w Signal.

Pamiętaj: po odblokowaniu użytkownika nie dostaniesz wiadomości, które usiłował ci wysłać w czasie, gdy był zablokowany.

Zwiększ swoje bezpieczeństwo

Chociaż rozmowy prowadzone przez Signal są zawsze szyfrowanie w trybie end-to-end, możesz dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo, włączając dodatkowe opcje prywatności. Aby to zrobić wciśnij swój awatar i z menu wybierz Prywatność.

konfiguracja komunikator Signal na iPhone

Zabezpiecz aplikację hasłem

W menu Prywatność znajdziesz kilka opcji poprawiających bezpieczeństwo. Pierwsza to Blokada ekranu, która wymaga uwierzytelnienia się w celu uzyskania dostępu do aplikacji za pomocą FaceID, TouchID  lub kodu ekranu blokady. Przesuń w prawo przełącznik obok Blokada ekranu, aby aktywować tę funkcję.

Po włączeniu blokady ekranu pojawi się dodatkowa opcja Opóźnienie blokady ekranu. Możesz dostosować czas, po którym aplikacja zostanie zablokowana i wymaga uwierzytelnienia, korzystając z opcji Opóźnienie blokady ekranu. Po ustawieniu np. 1 minuta, w momencie opuszczenia aplikacji Signal dłużej na jedną minutę, zostanie ona zablokowana i będzie wymagać uwierzytelnienia, aby zobaczyć Twoje wiadomości.

Włącz ochronę ekranu

Kolejną funkcją zabezpieczeń jest Ochrona ekranu. Ta funkcja blokuje podgląd aplikacji na liście ostatnich aplikacji w przełączniku aplikacji.

Ukryj swoje IP przy połączeniach głosowych i wideo

Signal dla połączeń głosowych i wideo, zapewnia ten sam poziom ochrony, co dla wiadomości tekstowych. Jednak połączenia głosowe mogą ujawnić Twój adres IP rozmówcy po drugiej stronie. Możesz temu zapobiec włączając opcję Zawsze przekazuj połączenia. Wtedy wszystkie połączenia najpierw przejdą przez serwery Signal, chroniąc Twój prawdziwy adres IP w przypadku wycieku.

Blokada rejestracji

Po włączeniu opcji Blokada rejestracji, nie będzie możliwa ponowna rejestracja twojego numeru telefonu w aplikacji Signal bez podania kodu bezpieczeństwa PIN. Utrudni to przejęcie twoje konta przez osoby niepowołane.

Ponadto Signal będzie okresowo prosić o wprowadzenie kodu PIN, aby pomóc Ci zapamiętać kod PIN. Początkowo przypomnienia pojawiają się co sześć godzin, ale będą rzadsze, jeśli będziesz konsekwentnie wprowadzać poprawny kod PIN. Jeśli jednak wprowadzisz kod nieprawidłowo, przypomnienia będą pojawiać się częściej. Przypomnienia PINu możesz wyłączyć przesuwając w lewo przełącznik przy opcji Przypomnienia PINu.

Połącz Signal z komputerem

Przy użyciu Signal możesz wysyłać wiadomości także korzystając z komputera. Ze swoim kontem możesz połączyć aplikacje dla systemu macOS, Windows lub Linux.

Pamiętaj: Ponieważ Signal nie ma żadnej formy synchronizacji z chmurą, nie zobaczysz żadnych wcześniejszych wiadomości wysłanych z telefonu. Kiedy więc po raz pierwszy połączysz swój pulpit z kontem, nie zdziw się pustą stroną podczas wybierania każdego kontaktu. Jednak komputer zachowa zapis rozmowy po wysłaniu pierwszej wiadomości, niezależnie od tego, czy została ona wysłana z telefonu, czy z komputera.

Aby korzystać z Signal na komputerze wejdź na stronę signal.org i zainstaluj aplikację przeznaczoną dla twojego systemu operacyjnego.

Połącz Signal z komputerem

Następnie otwórz Signal na telefonie i kliknij swój awatar i wybierz Ustawienia. Teraz kliknij Połączone urządzenia, a następnie Połącz nowe urządzenie (iOS) i zeskanuj kod QR wyświetlany w aplikacji komputerowej. Każe urządzenie połączone z twoim kontem Signal będzie widoczne na liście w aplikacji.

iPhone: instalacja i konfiguracja komunikatora Signal

 

5/5 - (1)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *