Home Artykuły Jak wykonać niewidoczny folder z aplikacjami w iOS bez Jailbreak?

Jak wykonać niewidoczny folder z aplikacjami w iOS bez Jailbreak?

Jak wykonać niewidoczny folder z aplikacjami w iOS bez Jailbreak?
0

Jak wykonać niewidoczny folder z aplikacjami w iOS bez Jailbreak?

Przedstawiam Wam metodę na ukrycie folderu z aplikacjami na Ekranie Początkowym w iOS i nie potrzebny jest do tego Jailbreak.

 

Zasadniczo ta metoda polega na tworzeniu pustych ikon na pierwszej stronie tego folderu z dopasowanym kolorem jako tapetę, aby były one niewidoczne, a następnie przenosimy resztę ikon aplikacji, które chcemy ukryć w tym samym folderze na następnej stronie.

 

Krok po kroku:

  1. Utwórz nowy folder na Ekranie Początkowym i przenieś wszystkie te aplikacje, które chcesz ukryć w tym folderze. Możesz nawet umieścić wszystkie aplikacje jeżeli chcesz.
  2. Uruchom Safari i przejdź bezpośrednio do paska adresu. Wpisz następujący adres www.imgur.com/a/p8K81 i przejdź na tą stronę.
  3. Zostaniesz przekierowany na stronę oferującą pobranie szarej tapety. Jest to odcień szarości odpowiadający temu który znajduje się w folderach (w iOS 10). Pobierz i zapisz obraz do rolki aparatu w urządzeniu. Tutaj od siebie daję tapetę na iOS 9.
  4. Przejdź do aplikacji Zdjęcia, znajdź zapisany obraz, a następnie wybierz go i ustaw jako tapetę na Ekranie początkowym urządzenia.
  5. Uruchom aplikację Ustawienia, przejdź do Ogólne/Dostępność, a następnie wybierz opcję Zwiększ kontrast. Upewnij się, że przełącznik Zmniejsz przezroczystość jest włączony.
  6. Teraz wejdź w tryb “skaczących” ikon na Ekranie początkowym. Przejdź do pustego ekranu bez ikon i w nim wykonaj zrzut ekranu. Ponownie uruchom Safari i przejdź pod następujący adresu: www.iempty.tooliphone.net.
  7. Na tej stronie wybierz ikonę Create BLANK icons. Wybierz zrzut ekranu, który zrobiłeś w punkcie 6 z rolki aparatu jako obraz by utworzyć pustą ikonę.
  8. Dotknij dowolnej z ikon przedstawionych w nowej siatce. Kliknij ikonę “Udostępnij” na dole paska narzędzi Safari i wybierz Dodaj do Ekranu początkowego. Skopiuj tekst podany w polu nazwy ze strony www.iempty.tooliphone.net wybierając Set EMPTY folder name.
  9. Przesuń nowo utworzoną ikonę aplikacji na pierwszą stronę folderu utworzonego w punkcie 1 (Tworzymy i przesuwamy tyle ikon aplikacji ile jest w folderze na pierwszej stronie czyli 9 by była ona niewidoczna) i przenieś pozostałe ikony aplikacji, które chcesz ukryć na drugą stronę.  Zmień nazwę folderu, wklejając pusty tekstu skopiowany w punkcie 8.

 

Jak wykonać niewidoczny folder z aplikacjami w iOS bez Jailbreak?

Mateusz Bauman Piszę o firmie Apple i nie tylko.