Jak wygląda praca w software house?

Jak wygląda praca w software house?

0

Rynek pracy w IT rozwija się w bardzo szybkim tempie, co sprawia, że na taką ścieżkę kariery decyduje się wstąpić coraz więcej osób. Możliwości jest tutaj mnóstwo, a jedną z opcji jest praca w software house. Jak wygląda ona w praktyce? Zapraszamy do lektury!

Software house łączy specjalistów z branży

Software house to firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania od A do Z. Mowa tutaj o systemach, aplikacjach webowych, aplikacjach mobilnych, e-commerce, stronach internetowych i wszelkiego rodzaju rozwiązaniach informatycznych. W takim miejscu pracują jednak nie tylko programiści, ale również analitycy biznesowi, testerzy oprogramowania, dev-opsi, administratorzy czy project managerowie. Niektóre software house’y oferują także swoim klientom działania z zakresu consultingu czy outsourcingu.

Praca w renomowanej firmie tego typu, takiej jak software house X-ONE, to szansa na rozwijanie swoich umiejętności i zdobywanie nowych doświadczeń zawodowych. Pracownicy software house muszą być gotowi do ciągłego poszerzania wiedzy, a także podążania za najnowszymi technologiami i trendami związanymi z programowaniem.

Zasady pracy w software house

Większość software house’ów pracuje w metodykach zwinnych (agile), np. Scruma, czyli metodyki opartej na transparentności, inspekcji i adaptacji. Transparentność oznacza, że każdy członek zespołu musi być świadomy celu i etapu na jakim znajdują się prace. Inspekcja oznacza weryfikację tego, czy projekt spełnia zamierzone cele. Z kolei adaptacja to nic innego, jak możliwość bieżącego wprowadzania zmian niezależnie od etapu projektu.

Trzeba mieć świadomość, że praca w software house to nie szukanie prostych i szybkich rozwiązań, lecz tworzenie dedykowanych i często bardzo zaawansowanych produktów. Software house zaczyna pracę od analizy wymagań, potrzeb i procesów biznesowych klienta. Omawia je z klientem w formie warsztatów, korzystając z przeznaczonych do tego celu metod i narzędzi. Następnie opracowuje na tej podstawie koncepcję i architekturę rozwiązania. Dalej przygotowuje projekt graficzny i UX/UI. Często w na początku takiej współpracy czy projektu powstaje, tzw. proof of concept w formie prototypu, a po potwierdzeniu słuszności przyjętych założeń startują prace nad pełną wersją rozwiązania.

Software house to miejsce nie tylko dla umysłów ścisłych, ale również humanistów. Oprogramowanie, tj. systemy, aplikacje lub strony są projektowane i realizowane przez cały zespół ludzi. Mowa tutaj o analitykach, deweloperach, project managerach, copywriterach, obsłudze klienta i nie tylko. Software house’ów jest na rynku znacznie mniej niż agencji interaktywnych, co wynika ze specyfiki działania tego typu firm i faktu, że realizowane przez nie projekty są złożone i po prostu bardziej czasochłonne.

Podsumowanie

Praca w software house jest wymagająca i dynamiczna, ale daje również ogromne możliwości rozwoju. Firmy zajmujące się tworzeniem oprogramowania na zamówienie dla klientów z różnych branż, oczekują od pracowników nie tylko umiejętności, ale także zaangażowania, kreatywności, efektywnej współpracy z innymi zespołami i ciągłego doskonalenia swoich kompetencji.

Nad jednym projektem mogą pracować programiści, testerzy, projektanci UX i UI oraz inni specjaliści. Praca w zespole to klucz do osiągnięcia sukcesu, jakim jest satysfakcja klienta. Pracownicy software house muszą być elastyczni i gotowi do ciągłych zmian w obrębie prowadzonego projektu. 

Oceń post
tags:
Artykuł przygotowany przez partnera. APPLEMOBILE.PL nie bierze odpowiedzialności za treść. Artykuł, który teraz czytasz jest wpisem sponsorowanym. Został przygotowany przez współpracujący z nami podmiot na zasadach komercyjnych. Dzięki temu, że pojawił się na tej stronie, możemy finansować publikowanie innych wpisów, w tym newsów, recenzji czy poradników. APPLEMOBILE nie ma wpływu na treść tego artykułu. Nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość informacji, opublikowaną grafikę i słuszność tych treści. Dokładamy jednak wszelkich starań, aby partnerzy, którzy z nami współpracują dbali o jakość i prawdziwość publikowanych przez siebie treści komercyjnych.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *