Home Artykuły Jak włączyć podsumowanie powiadomień na iPhonie
Jak włączyć podsumowanie powiadomień na iPhonie

Jak włączyć podsumowanie powiadomień na iPhonie

0

Firma Apple wprowadziła szereg fajnych funkcji iPhone’a w systemie iOS 15. Jedna z cenniejszych aktualizacji umożliwia grupowanie wszystkich mało istotnych powiadomień i wyświetlanie ich tylko w wybranych przez użytkownika iPhone’a porach.

Powiadomienia wysyłane przez aplikacje można pokochać lub znienawidzić. Wielkim udogodnieniem są wszelkie powiadomienia o nowych wiadomościach, transakcjach na rachunku bankowym itp. Zupełnie inaczej wygląda sprawa z powiadomieniami typu reklamowymi, wysyłanymi przez aplikacje sklepów internetowych. Rekordziści w okresie przedświątecznym potrafili spamować nawet kilka razy dziennie informując o promocjach i obniżkach. Jasne, powiadomieni można zupełnie wyłączyć, ale wtedy jest szansa, że coś nas ominie. I tu z pomocą przychodzi nowa funkcja systemu iOS. Zaplanowane podsumowanie pomaga podsumowywać i porządkować powiadomienia z różnych aplikacji w celu wyświetlenia ich o określonych porach. W ten sposób przez cały dzień nie będziesz bombardowany mało istotnymi powiadomieniami. Najważniejsze powiadomienia otrzymasz od razu, a te mało istotne przeczytasz np. raz dzienni, w chwili, gdy będziesz miał na to czas.

Powiadomienia z aplikacji nie ujętych w Zaplanowanym podsumowaniu będą wyświetlane na ekranie blokady i w Centrum powiadomień w czasie rzeczywistym. A wszystkie powiadomienia z aplikacji dodanych do Zaplanowanego podsumowania będą wyświetlane w grupach w zaplanowanych przez ciebie godzinach.

Zaplanowane podsumowanie to niewielka funkcja ale bardzo pożyteczna funkcja, która pomaga skoncentrować się na bieżącym zadaniu i ustalić priorytety powiadomień w oparciu o harmonogram dnia użytkownika.

Aby skonfigurować Zaplanowane podsumowanie

Krok 1 Włącz planowe podsumowania

Uruchom aplikację Ustawienia i wybierz Powiadomienia. U góry kliknij opcję Planowe podsumowania, która jest domyślnie wyłączona. Alternatywnie możesz przejść do tego menu, wybierając Planowe podsumowania z wyszukiwania w Ustawieniach lub Spotlight. Następnie przesuń przełącznik w prawo, aby włączyć Planowe podsumowania.

Krok 2 Wybierz aplikacje do podsumowania

Teraz system poprosi Cię o wybranie aplikacji, których powiadomienia chcesz skonsolidować w podsumowaniu. Możesz wybrać tyle aplikacji, ile chcesz. Mogą to być wszystkie mniej ważne aplikacje, aplikacje z określonej kategorii (np. wiadomości) itp. Po wybraniu aplikacji dotknij „Dodaj 1 aplikację” lub „Dodaj [#] aplikacji”.

Krok 3: Ustaw harmonogram podsumowania

Następnie wyświetli się strona, na której można ustawić harmonogram otrzymywania powiadomień z aplikacji wybranych w kroku 2. Domyślnie zaplanowano dwa podsumowania; po ich dotknięciu można zmienić godziny według własnych potrzeb.

Można też zmienić ilość podsumowań. Jeśli chcesz tylko jedno podsumowanie, dotknij przycisku minus obok „Drugiego podsumowania”, aby je usunąć. Jeśli chcesz więcej niż dwa, naciśnij przycisk+ Dodaj podsumowanie”. System iOS ogranicza ilość podsumowań do 12 dziennie. Na zakończenie dotknij Włącz podsumowanie powiadomień aby zapisać zmiany.

Jak zobaczyć podsumowania wcześniej

Jeśli ustawiłeś długi czas pomiędzy podsumowaniami, możesz dodatkowo włączyć opcję o nazwie Pokaż następne podsumowanie. Gdy opcja jest włączona, następne podsumowanie pojawi się w Twoim centrum powiadomień przed zaplanowanym czasem. W każdej chwili możesz podsumowanie rozwinąć ręcznie, aby zobaczyć wszystko, co już tam jest, na wypadek, gdybyś nie chciał czekać.

Aby włączyć funkcję Pokaż następne podsumowanie

Uruchom aplikację Ustawienia i wybierz Powiadomienia. Następnie przejdź do Planowe podsumowania. Odszukaj opcję Pokazuj następne i widoczny przy niej suwak przesuń w prawo.

Jak włączyć podsumowanie powiadomień na iPhonie

 

 

tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *