Home Artykuły Jak włączyć alerty pogodowe na żywo na iPhonie z iOS 15?
Jak włączyć alerty pogodowe na żywo na iPhonie z iOS 15?

Jak włączyć alerty pogodowe na żywo na iPhonie z iOS 15?

0

W 2020 roku firma Apple kupiła doskonałą aplikację pogodową Dark Sky. O korzyściach przyniósł ten zakup przekonali się wszyscy użytkownicy iPhone’ów którzy zaktualizowali swój sprzęt do systemu iOS 15. Nowa aplikacja Pogoda na iPhone’a w systemie iOS przejęła nie tylko wiele z wyglądu Dark Sky, ale otrzymała także nowe, bardzo użyteczne funkcje. Jedną z nich są alerty pogodowe.

Aby cieszyć się alertami pogodowymi musisz zrobić najpierw kilka rzeczy. Po pierwsze musisz zaktualizować urządzenie do systemu iOS 15 lub nowszego. Następnie zezwolić aplikacji Pogoda na korzystanie z Twojej lokalizacji, a także zezwolić jej na wysyłanie powiadomień. No i najważniejsze – włączyć funkcję alertów. Poniżej znajdziesz instrukcję, jak to wszystko zrobić.

Zezwól aplikacji pogodowej na dostęp do Twojej lokalizacji

Możesz otrzymywać powiadomienia o deszczu lub śniegu w Twojej okolicy tylko wtedy, gdy aplikacja Pogoda zna Twoją lokalizację. Aby udzielić dostępu do lokalizacji aplikacji Pogoda wykonaj następujące kroki:

Otwórz aplikację Ustawienia i wybierz Prywatność. Dotknij kolejno Usługi lokalizacji i Pogoda. W sekcji Pozwalaj na dostęp do położenia wybierz Zawsze. Następnie przesuń w prawo przełącznik przy opcji Dokładne położenie.

Zezwól aplikacji pogodowej na wysyłanie powiadomień

Domyślnie aplikacja Pogoda ma udzieloną zgodę na wysyłanie powiadomień. Jeśli wcześniej odmówiłeś takiej zgody, lub ją wyłączyłeś to musisz udzielić jej ponownie. Oto, jak to zrobić:

Otwórz Ustawienia i wybierz Powiadomienia. Następnie na liście aplikacji znajdź i wybierz Pogoda. Przesuń w prawo suwak przy opcji Włącz powiadomienia. Następnie dostosuj styl powiadomień do własnych oczekiwań.

Włącz powiadomienia o deszczu, śniegu, gradzie i deszczu ze śniegiem

Po przyznaniu aplikacji Pogoda dostępu do lokalizacji i umożliwieniu jej wysyłania powiadomień, przyszedł czas, aby włączyć alerty pogodowe.

Otwórz aplikację Pogoda i dotknij ikony listy punktowanej w prawym dolnym rogu ekranu. Na ekranie z listą miast dotknij ikony wielokropka widocznej w prawym górnym rogu ekranu. Z menu wybierz Powiadomienia. Na karcie powiadomień przesuń w prawo przełącznik przy opcji Moje położenie. Opcjonalnie możesz także włączyć alerty pogodowe dla konkretnych miast. W tym przypadku będziesz otrzymywał powiadomienia o zmianach warunków atmosferycznych także dla miejsc, w których aktualnie nie przebywasz. Może to być bardzo pomocne podczas podróżowania. Na koniec dotknij Gotowe, aby zapisać zmiany.

Pamiętaj: w chwili obecnej Apple dostarcza informacje pogodowe jedynie dla wybranych lokalizacji, a ich liczba będzie się zwiększać.

Pamiętaj: włącznie alertów pogodowych może skutkować zwiększonym poborem energii i skróceniem czasu pracy iPhone’a jaki osiągał na jednym ładowaniu.

Jak wyłączyć aktualne alerty pogodowe na iPhonie

Po włączeniu powiadomień o warunkach pogodowych będziesz otrzymywać alerty za każdym razem, gdy zbliża się deszcz lub śnieg. Dotyczy to Twojej lokalizacji, a także tych lokalizacji, dla których włączyłeś te alerty w poprzednik kroku. W przypadku, gdy powiadomień jest zbyt dużo i stają się dla ciebie uciążliwe, możesz wykonać następujące kroki, aby wyłączyć alerty pogodowe w iOS 15:

Otwórz aplikację Pogoda i dotknij ikony listy punktowanej w prawym dolnym rogu ekranu. Na ekranie z listą miast dotknij ikony wielokropka widocznej w prawym górnym rogu ekranu. Z menu wybierz Powiadomienia. Na karcie powiadomień przesuń w lewo przełącznik przy opcji Moje położenia. Opcjonalnie możesz także wyłączyć alerty pogodowe dla konkretnych miast. Na koniec dotknij Gotowe, aby zapisać zmiany.

Alternatywnie, jeśli usuniesz lokalizację z listy miejsc w aplikacji Pogoda, przestaniesz otrzymywać alerty pogodowe dla tego miejsca.

Jak włączyć alerty pogodowe na żywo na iPhonie z iOS 15?

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *