Home Artykuły Jak wgrać kopię zapasową iPhone w 3UTools z dysku zewnętrznego [Windows]
Jak wgrać kopię zapasową iPhone w 3UTools z dysku zewnętrznego [Windows]

Jak wgrać kopię zapasową iPhone w 3UTools z dysku zewnętrznego [Windows]

0

Niezwykle przydatne oprogramowanie do zarządzania sprzętami Apple z systemem iOS oraz iPadOS o nazwie 3UTools wspominaliśmy już w wielu poradnikach. Tym razem skupimy się na funkcji przywracania kopii zapasowej całego urządzenia, utworzonej w programie 3UTools. Jak wgrać kopię zapasową iPhone w 3UTools z dysku zewnętrznego i dlaczego w ogóle mielibyśmy używać tego programu zamiast firmowego iTunes lub systemowego Finder? Największa zaleta jest możliwość łatwego tworzenia i odtwarzania kopii zapasowej na nośniku zewnętrznym, jak dysk twardy czy pendrive. Jeżeli Twój komputer ma mniejszy dysk niż telefon, utworzenie kopii za pomocą iTunes/Finder będzie niemożliwe. Z 3UTools owszem tak. Uwaga, program ten dostępny jest pod Windows.

Jeżeli mamy zapisaną kopię zapasową za pomocą 3UTools na nośniku zewnętrznym i chcemy ją przywrócić do naszego telefonu, wystarczy uruchomić program 3UTools i podłączyć nośnik z kopią do naszego komputera z systemem Windows. Następnie uruchamiamy program 3UTools (do pobrania TUTAJ) i podłączamy telefon do którego chcemy wgrać wcześniej utworzoną kopię zapasową.

Plik z kopią zapasową powinien być tak na prawdę folderem z plikami. Jeżeli serwis w ramach usługi naprawy udostępnił ci spakowane archiwum ZIP lub RAR do pobrania, to przed wgraniem kopii musisz rozpakować archiwum. Następnie w programie 3UTools na dole znajdziesz ikonę Backup/Restore. Kliknij w nią. Następnie w oknie kliknij View all-data Backups, a następnie kliknij Add Backups.

Wskaż w oknie wypakowany folder z kopią zapasową utworzoną w 3UTools. Następnie wciśnij OK.

Po wciśnięciu OK, kopia zapasowa zostanie załadowana do programu i będzie gotowa do wgrania jej do naszego telefonu.

Zaznaczamy ptaszka przy naszej kopii zapasowej, a następnie klikamy Restore all data.

Kolejnym krokiem może być rozpoczęcie odtwarzania kopii zapasowej i wgrywania jej do naszego telefonu lub, w przypadku gdy kopia była szyfrowana, prośba o podanie hasła deszyfrującego.

Jeżeli program zapyta nas o te hasło, wpisujemy je w okienko i wciskamy Next. Wtedy rozpocznie się odtwarzanie kopii zapasowej. Czas odtwarzania jest zależny od ilości danych, które muszą zostać wgrane do urządzenia oraz prędkości nośnika na którym są zapisane. W skrajnych wypadkach może to zająć nawet kilka godzin.

UWAGA! Przywrócenie kopii zapasowej spowoduje usunięcie dotychczasowej zawartości danych zapisanych na urządzeniu, do którego wgrywamy kopię!

Jak wgrać kopię zapasową iPhone w 3UTools z dysku zewnętrznego [Windows]

5/5 - (1 vote)
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *