Home Artykuły Jak usunąć reklamy, banery i inne elementy rozpraszające uwagę z dowolnej witryny w Safari na iPhonie
Jak usunąć reklamy, banery i inne elementy rozpraszające uwagę z dowolnej witryny w Safari na iPhonie

Jak usunąć reklamy, banery i inne elementy rozpraszające uwagę z dowolnej witryny w Safari na iPhonie

0

Lubisz przeglądać strony internetowe? Masz oglądania reklamy i chciałbyś się bardziej skupić na treści? A co, gdybyś mógł usunąć ze strony internetowej wszystko to, co cię denerwuje i rozprasza? Tak, jest to możliwe. Pod warunkiem, że zainstalujesz na swoim iPhonie skrót TapTap.

Tak naprawdę reklamy to nie jedyne irytujące części witryn internetowych. Kolorowe banery, automatyczne odtwarzanie filmów, osadzone obiekty i inne rozpraszające elementy mogą utrudnić czytanie lub oglądanie tego, co chcesz. Blokery reklam to żadna nowość. Ale one, choć skuteczne, pozbywają się one tylko reklam, więc będziesz potrzebować czegoś lepszego, aby usunąć pozostałe irytujące elementy z ulubionych witryn.

TapTap jest dodatkiem dla Safari na iOS i umożliwia usunięcie niektórych elementów ze strony internetowej. Za pomocą kilku dotknięć możesz usunąć praktycznie każdy element z dowolnej witryny w Safari, dzięki czemu możesz cieszyć się surfowaniem po Internecie bez rozpraszania.

Co musisz wiedzieć przed zainstalowaniem skrótu

Skrót TapTap nie jest bardzo wymagający, do poprawnego działania wystarczy mu system iOS 12.x , iOS 13.x lub iOS 14.x.  Musisz mieć włączoną możliwość dodawania niezaufanych skrótów do aplikacji Skróty, oraz włączony dostęp aplikacji Skróty do iCloud.

Nim przejdziesz do kolejnej części tego tekstu, upewnij się, że dobrze zrozumiesz czym są skróty i jakie konsekwencje mogą wiązać się z ich używaniem. Wszystko na temat niezaufanych skrótów znajdziesz we wpisie Jak włączyć na iPhonie pobieranie niezaufanych skrótów 
Autor tekstu ani redakcja AppleMobile.pl nie biorą odpowiedzialności za skutki oraz potencjalne szkody, jakie poniesie użytkownik iPhone’a używając niezaufanych skrótów. Użytkownik robi to wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Dodaj skrót TapTap do swojego iPhone’a

Skrót TapTap znajdziesz w repozytorium RoutineHub. Aby go pobrać na telefon zeskanuj iPhonem poniższy kod.

Gdy aplikacja Aparat rozpozna kod, u góry ekranu wyświetli się baner z powiadomieniem. Przesuń po powiadomieniu palcem w dół. W oknie Kod QR witryny kliknij w przycisk Pobierz skrót. Wyświetli się karta Dodaj skrót. Przewiń ją do samego dołu i kliknij przycisk Dodaj niezaufany skrót. Dodany skrót będzie widoczny na karcie Moje skróty aplikacji Skróty.

Jak korzystać ze skrótu TapTap

Otwórz Safari i przejdź do witryny, z której chcesz usunąć elementy. Gdy to zrobisz, dotknij przycisku udostępniania widocznego po środku dolnego menu. Następnie na arkuszu udostępniania wybierz opcję TapTap. Natychmiast pojawi się okno wyskakujące z prośbą o udzielenie dostępu do strony internetowej, dotknij opcji Pozwól. Czemu skrót prosi o dostęp do witryny? Ponieważ do poprawnego działania musi wchodzić w interakcję z witryną. Podczas tego procesu może odczytywać niektóre poufne informacje z formularzy znajdujących się na witrynie, jednak skrót jest uruchamiany w całości na telefonie i nie wysyła informacji gdzie indziej, więc jest to działanie bezpieczne.

Gdy przyznasz skrótowi dostęp do witryny, pojawi się wyskakujące okienko, z instrukcją obsługi skrótu. Pamiętaj, że:

  • jedno dotknięcie oznacza element do usunięcia
  • kolejne dotknięcie tego samego elementu usuwa go
  • jeśli chcesz odznaczyć element, dotknij go dwoma palcami
  • jeśli chcesz wyłączyć skrót, dotknij dwoma palcami w dowolnym miejscu na ekranie, gdy żaden element nie jest zaznaczony.

 Zamknij wyskakujące okienko i dotknij elementu, aby go zaznaczyć. Element zostanie podświetlony na czerwono. Po zaznaczeniu elementu dotknij go ponownie, aby go skasować. Powtarzaj czynności, aż pozbędziesz się wszystkich niechcianych elementów ze strony.

 

Uwaga: Jeśli korzystasz z wersji beta systemu iOS 15, opcja TapTap na arkuszu udostępniania może nie być dostępna. Jeśli jej nie widzisz to przejdź do aplikacji Ustawienia, następnie wybierz kolejno Skróty -> Zaawansowane i przesuń suwak w prawo przy opcji Zezwalaj na uruchamianie skryptów.

Pamiętaj: Pomimo tego, że skrót działa niezwykle sprawnie, nie wszystkie elementy można usunąć. Jeśli na stronie znajduje się element iframe, czyli element HTML, który umożliwia osadzanie zewnętrznej strony internetowej to tego fragmentu nie usuniesz. Na przykład każdy osadzony film YouTube w witrynie innej niż YouTube korzysta z elementu iframe. Jest to przydatne dla projektantów witryn, ale niestety nie można tych elementów usunąć za pomocą skrótu TapTap. Skrót nie działa również z AMP (przyspieszonymi stronami mobilnymi), które są minimalnymi kopiami HTML stron internetowych. Jednak zawsze możesz po prostu uzyskać dostęp do pełnej strony internetowej, zwykle z góry dowolnej strony AMP. W większości przypadków będziesz jednak mógł usunąć większość filmów, zdjęć, banerów, tekstu, reklam, wyskakujących okienek, przycisków, sugerowanych artykułów, pasków wyszukiwania, menu bocznych i wiele innych elementów witryny.

Jak usunąć reklamy, banery i inne elementy rozpraszające uwagę z dowolnej witryny w Safari na iPhonie

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *