Home Artykuły Jak usunąć kod z Apple Watch bez znajomości kodu? | Hard Reset Apple Watch

Jak usunąć kod z Apple Watch bez znajomości kodu? | Hard Reset Apple Watch

Jak usunąć kod z Apple Watch bez znajomości kodu? | Hard Reset Apple Watch
0

Może się zdarzyć, że odłożysz na pewien czas swojego Apple Watcha’a do szuflady, a po pewnym czasie chcąc do niego wrócić i znów nosić na ręce, będziesz miał duży problem, aby przypomnieć sobie ustawiony na nim kod zabezpieczający. W tym artykule dowiesz się jak usunąć kod z Apple Watch bez znajomości kodu, aby móc go sparować od nowa i używać ze swoim iPhonem.

Procedura zdjęcia kody zabezpieczającego z zegarków Apple Watch jest bardzo prosta i nie wymaga żadnych narzędzi, ani nawet dodatkowych programów. Zegarek Apple Watch posiada wbudowany w siebie system odzyskiwania systemu watchOS, dzięki czemu w łatwy i szybki sposób odblokujesz zablokowany kodem Apple Watch, aby znów z niego korzystać i to bez wizyty w serwisie.

Jak odblokować kod zabezpieczający w Apple Watch?

Apple Watch wymaga założenia kodu zabezpieczającego w sytuacji, w której chcesz korzystać między innymi z funkcji Wallet, umożliwiającej przechowywanie kart płatniczych, lojalnościowych, ale także certyfikatu covidowego. Jeżeli założyć kod na Apple Watch, a później go zapomnisz, korzystanie z zegarka będzie niemożliwe. Konieczne będzie jego wymazanie, a to oznacza, że usunięte zostaną wszystkie Twoje ustawienia, dodane karty itd. Zegarek będziesz musiał sparować z telefonem od nowa, ustawić mu nowy kod (chcąc korzystać z Apple Wallet) i pobrać aplikacje.

Jak wyzerować zablokowany kodem Apple Watch?

Krok I. Umieść zegarek na ładowarce magnetycznej.

Zegarek musi się znajdować na podłączonej do prądu ładowarce indukcyjnej przez cały czas realizacji tego poradnika. Odłóż zegarek na ładowarkę i nie zdejmuj go, aż pojawi się na ekranie kreator konfiguracji nowego urządzenia.

Krok II. Naciśnij i przytrzymaj przycisk HOME.

W tym celu należy przytrzymać klawisz boczny na zegarku (nie koronkę, tylko ten niżej!) do momentu, aż pojawi się przycisk WYŁĄCZ. Nie wciskamy go jednak, tylko w tym momencie naciskamy koronkę Digital Crown, aż na ekranie wyświetlony zostanie komunikat Wymaż zawartość i ustawienia.

Krok III. Wymaż zegarek z kodem, którego nie znasz.

Dotknij przycisk Wyzeruj na ekranie. Następnie potwierdź, że chcesz wyzerować zegarek. Twój Apple Watch wymaże całą zawartość swojej pamięci wraz z założonym kodem bezpieczeństwa. Proces ten będzie trwał kilka minut. Po zakończeniu operacji wystarczy skonfigurować zegarek na nowo. Pamiętaj, aby nie odtwarzać go z kopii zapasowej, ponieważ przywrócić całą kopię, wraz z kodem, którego nie znasz.

Jak usunąć kod z Apple Watch bez znajomości kodu?

5/5 - (1 vote)
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *