Home Artykuły Jak sprawdzić procentowy stan naładowania baterii w iPhonie z Face ID
Jak sprawdzić procentowy stan naładowania baterii w iPhonie z Face ID

Jak sprawdzić procentowy stan naładowania baterii w iPhonie z Face ID

0

Gdy spojrzysz na pasek stanu na iPhonie, prawie zawsze zobaczysz ikonę baterii, która pokazuje szacunkowy stan naładowanie baterii. Jednak nie zawsze zobaczysz dokładny procent naładowania baterii. Apple pominął wskaźnik procentowy baterii we wszystkich modelach iPhone’a z Face ID, ze względu na ograniczone miejsce na ikony paska stanu.

Jednak istnieje kilka sposobów by wyświetlić procent naładowania w inny sposób.

Otwórz centrum sterowania

Przesuń palcem w dół od prawego górnego rogu wyświetlacza, aby otworzyć Centrum sterowania. Ikona baterii z procentowym stanem naładowania pojawi się na pasku stanu. Jest to domyślny sposób wyświetlania procentowego naładowania baterii w modelach iPhone’a z Face ID.

Użyj widżetu baterii

Naciśnij i przytrzymaj tapetę, ikonę aplikacji, folder lub widżet na ekranie głównym, aż otworzy się edytor ekranu głównego, a następnie stuknij przycisk plus (+) w lewym górnym rogu ekranu. Znajdź i wybierz widżet Baterie, a następnie dodaj dowolny z trzech rozmiarów do ekranu głównego. Możesz dotknąć i przytrzymać jeden z rozmiarów widżetów, a następnie przeciągnąć go i upuścić na ekranie głównym w wybranym przez siebie miejscu. Możesz także dotknąć Dodaj widżet, aby umieścić go na bieżącej stronie ekranu głównego.

Pamiętaj: mały widżet dwa na dwa pokaże procent baterii twojego iPhone’a tylko wtedy, gdy nie są podłączone żadne akcesoria. Po podłączeniu AirPods, Apple Watch lub innego urządzenia peryferyjnego bluetooth współpracującego z widżetem Baterie zobaczysz tylko przybliżone oszacowanie na podstawie okręgu wokół ikony iPhone’a. Rozmiary dwa na cztery i cztery na cztery zawsze będą pokazywać poziom procentowy

Zapytaj Siri (tylko po angielsku)

Jeśli lubisz rozmawiać lub pisać do Siri, możesz zapytać, ile pozostało Ci baterii. Otwórz Siri jak zwykle, a następnie zadaj jedno z poniższych pytań. Prawdopodobnie istnieje więcej możliwości, w jakie możesz zapytać, więc kieruj się intuicją.

  • Battery?
  • What’s my battery percentage?
  • How much battery do I have left?
  • Battery percentage?
  • Battery left?
  • Battery status?
  • Battery charged?

Podłącz iPhone’a do ładowania (lub odłącz)

Za każdym razem, gdy zaczynasz ładować iPhone’a, na ekranie wyświetla się aktualny stan naładowania baterii. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy ładujesz bezprzewodowo za pomocą ładowarki MagSafe lub stacji ładowania innej firmy opartej na Qi, czy też używasz kabla Lightning z zasilaczem lub komputerem.

Z ładowarką MagSafe: Przez kilka sekund okrągła animacja ładowania MagSafe przejmuje ekran z napisem „% naładowania”.

Z inną ładowarką bezprzewodową: przez kilka sekund nad tapetą będzie widoczna ikona baterii z napisem „% naładowania”.

Z kablem Lightning: przez kilka sekund nad tapetą będzie widoczna ikona baterii z napisem „% naładowania”.

Gdy odłączysz iPhone’a od kabla Lightning lub zdejmiesz go z ładowarki bezprzewodowej — niezależnie od tego, czy jest aktualnie używany, czy uśpiony — komunikat „% naładowane” na chwilę zastąpi datę na ekranie blokady lub w centrum powiadomień.

Wybudź iPhone’a podczas ładowania

Jeśli iPhone jest w trakcie ładowania i go wybudzisz, wskaźnik „% naładowanych” na chwilę będzie widoczny zamiast aktualnej daty na ekranie blokady.

Użyj skrótu

Aplikacji Skróty znajdziesz akcję o nazwie Pobierz poziom baterii, której możesz użyć, aby szybko zobaczyć poziom naładowania baterii jako liczbę od zera do 100. Utwórz nowy skrót, dodaj akcję Pobierz poziom baterii, następnie i dodaj akcję Pokaż Wynik, którya wyświetli wartość, przekazaną z pierwszej akcji. Następnie użyj menu ustawień skrótu, aby dodać ikonę skrótu na ekranie głównym, którą możesz tapnąć, kiedy chcesz wiedzieć ile energii jest w baterii.

Skrót możesz przypisać do Stuknięcie w tył lub AssistiveTouch. Przejdź do Ustawienia –> Dostępność –> Dotyk –> Stuknięcie w tył, a następnie przypisz skrót do gestu dwukrotnego lub trzykrotnego dotknięcia. W ten sposób możesz stuknąć tylną część iPhone’a dwa lub trzy razy, aby zobaczyć, jaki jest procent baterii.

Możesz także przejść do AssistiveTouch w menu Dostępność i przypisać skrót do akcji niestandardowej lub w menu najwyższego poziomu, a następnie włączyć AssistiveTouch i otworzyć menu, aby uruchomić skrót.

Wyświetl ustawienia baterii

Można by pomyśleć, że menu Bateria w Ustawieniach zawiera dokładny pozostały czas pracy baterii, ale niestety pokazuje tylko procent ostatniego naładowania iPhone’a w ciągu „Ostatnich 24 godzin” lub „Ostatnich 10 dni”.

Wykres poziomu baterii może dać lepsze wyobrażenie o aktualnym poziomie baterii, ale tylko w widoku „Ostatnie 24 godziny”. Możesz dotknąć godziny na wykresie, aby się na niej skupić i zobaczyć ją lepiej w porównaniu z wskazaniem procentowym widocznym po prawej stronie.

Jak sprawdzić procentowy stan naładowania baterii w iPhonie z Face ID

 

5/5 - (1 vote)
tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.