Jak skopiować kopię zapasową iPhone z iTunes i wrzucić na innym komputerze z Windows

Jak skopiować kopię zapasową iPhone z iTunes i wrzucić na innym komputerze z Windows

0

Jeżeli masz wykonaną kopię zapasową iPhone za pomocą iTunes na komputerze z Windows i potrzebujesz ją zgrać na dysk zewnętrzny, a następnie wgrać do telefonu za pomocą innego komputera z Windows, to w tym poradniku dowiesz się jak odszukać foldery z kopiami zapasowymi iPhone wykonanymi w iTunes w systemie Windows, a także gdzie zgraną już kopię zapisać na dysku, aby program iTunes ją widział i pozwolił wgrać do Twojego telefonu.

By móc tworzyć kopie zapasowe na komputerze PC z systemem Windows, potrzebujesz programu iTunes. Opis krok po kroku jak wykonać kopie zapasową iPhone na Windowsie za pomocą iTunes znajdziesz w naszym poradniku Jak przygotować iPhone do wymiany baterii. W tym wpisie skupimy się jednak na tym jak ją przywrócić w momencie, gdy kopia była zrobiona na innym komputerze, a my otrzymaliśmy tylko folder z jej zapisem.

Gdy masz już wykonaną kopię zapasową w iTunes, możesz zgrać ją na dysk zewnętrzny. Również serwis, który wykona za Ciebie backup telefonu iPhone w systemie Windows, może Ci ją udostępnić, a ty wystarczy, że wkleisz folder z kopią do poprawnego folderu, by móc ją samodzielnie wgrać do swojego telefonu i odzyskać wszystkie zapisane wcześniej dane.

Co potrzebujesz do wgrania kopii zapasowej iPhone na Windows?

Ten poradnik pokazuje jak wgrać kopię zapasową wykonaną w programie iTunes na systemie Windows 10 wykonaną przez serwis i udostępnioną właścicielowi do samodzielnego wgrania do telefonu. Do wgrania potrzebujesz:

  • komputera PC z systemem Windows
  • zainstalowanego programu iTunes
  • programu WinRar do rozpakowania archiwum spakowanego przez serwis (tylko w przypadku otrzymania pliku rar/zip)
  • kabla USB do telefonu oraz telefonu iPhone z pamięcią taką samą lub większa

Gdzie Windows zapisuje pliki backup iPhone na dysku?

Pliki kopii zapasowej iPhone utworzonej przez iTunes w systemie Windows 10 znajdują się w folderze:

litera dysku > Users > [nasz login] > AppData > Roaming > Apple Computer > MobileSync > Backup

Najprościej wejść do tego folderu wpisując w pasku %appdata% i naciskając Enter.

Po otwarciu okna z folderami klikamy Apple Computer > MobileSync > Backup.

W folderze Backup znajdziesz podfoldery (pod warunkiem, że robiłeś kiedyś już jakąś kopię i znajduje się ona na dysku. Jeżeli nie, to będzie pusty).

w tym folderze znajduje sie jedna kopia zapasowa
W tym folderze znajduje sie jedna kopia zapasowa

Do folderu Backup będziemy wklejać pobrany, rozpakowany folder z kopią, aby móc ja przywrócić do telefonu. Ma on wyglądać jak ten na obrazku, czyli folder z nazwą będącą ciągiem liter/znaków/liczb.

Jak skopiować kopię zapasową iPhone z iTunes i wrzucić na innym komputerze z Windows

Ten akapit nie dotyczy osób, które otrzymały kopię od naszego serwisu. Przejdź do kolejnego.

Jeżeli chcesz wykonać kopię zapasową samodzielnie i przenieść ją na inny komputer, musisz zrobić kopię za pomocą iTunes (link do poradnika w pierwszym akapicie), a następnie powstały w folderze Backup folder skopiować na dysk i przenieść do takiego samego foldera na innym komputerze.

Jak wgrać wpisany do naszego komputera folder z kopią zapasową iPhone na Windows?

Do folderu backup wklejamy rozpakowany folder, bez zmiany jego nazwy. Zamykamy okno i uruchamiamy program iTunes.

Gdy mamy już wgrany na dysk do folderu Backup nasz folder z utworzoną wcześniej kopią zapasową, wystarczy uruchomić program iTunes  i podłączyć wymazany do ustawień fabrycznych telefon, w którym mają się znaleźć dane z naszej kopii zapasowej.

Jeżeli masz już uruchomiony telefon z którego korzystasz, ale chcesz wgrać do niego kopię, musisz wejść w Ustawienia > Ogólne > Przenieś zawartość lub wyzeruj > Wymaż zawartość i ustawienia > Dalej > Postępuj zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi ekranie.

Telefon uruchomi się ponownie do ekranu aktywacji. Podłącz teraz telefon do komputera i uruchom iTunes. Program nawiąże połączenie i zapyta czy uruchomić telefon jako nowe urządzenie czy przywrócić z kopii zapasowej. Wybieramy oczywiście to drugie, a z listy wskazujemy kopię zapasową do wgrania.

Kopia zostanie zapisana do telefonu.

Uwaga! Jeżeli iTunes zapyta cię o hasło do kopii zapasowej, a masz ją wykonaną przez nasz serwis, to my zawsze szyfrujemy kopie hasłem: 1234

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na temat wgrywania kopii zapasowej pod Windows utworzonej na innym komputerze.

 

Czy mogę utworzyć kopię zapasową na jednym komputerze z Windows, a następnie odtworzyć ją do telefonu iPhone na innym komputerze z Windows?

Tak. W tym artykule znajdziesz poradnik krok po kroku jak to zrobić.

Czy mogę backup iPhone utworzony na Windows następnie przywrócić z poziomu komputera Mac z systemem Mac OS?

Nie. Kopia utworzona na Windows musi być przywracana na Windows, a kopia z Mac na Mac.

Jakie jest hasło do zaszyfrowanej kopii zapasowej przez wasz serwis?

Standardowo ustalamy zawsze hasło 1234

5/5 - (2)
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *