Jak przesyłać pliki pomiędzy iOS i Androidem bez dostępu do internetu?

Jak przesyłać pliki pomiędzy iOS i Androidem bez dostępu do internetu?
0

Jak przesyłać pliki pomiędzy iOS i Androidem bez dostępu do internetu?

Przesyłanie danych z iPhone’a na system Android lub odwrotnie jest łatwe, jeśli masz aktualnie połączenie z Internetem.

Ale co, jeśli nie możesz połączyć się z siecią Wi-Fi lub sieć komórkowa nie jest dostępna? Czy w takim przypadku możliwe jest bezprzewodowe przesyłanie danych między iPhonem / iPadem a Androidem np. przez Bluetooth?

Niestety nie można połączyć telefonu z systemem Android do iPhone’a przez Bluetooth, dlatego nie można przesyłać danych między tymi dwoma urządzeniami w ten sposób. W systemie iOS interfejs Bluetooth jest wykorzystywany tylko jako kanał do nawiązywania połączenia między urządzeniami AirDrop lub do podłączenia urządzeń peryferyjnych, takich jak klawiatury, myszy i głośnik. Nie jest używany do przesyłania danych.

Jeśli jednak chcesz udostępniać dane pomiędzy iPhone a telefonem z systemem Android bezprzewodowo bez korzystania z Internetu, nadal możesz to zrobić.

Wszystko dzięki aplikacji Zapya, która umożliwia natychmiastowe udostępnianie plików na urządzeniach takich jak Android, iPhone, iPad, PC. Działa, wykorzystując połączenie Wi-Fi (nie połączenie z Internetem) do przesyłania danych.

Krok po kroku:

  1. Zainstaluj Zapya na swoim telefonie iPhone i telefonie z systemem Android.Pobierz na iOS, Pobierz na Androida
  2. Włącz komórkową transmisję danych i hotspot osobisty w iPhonie. Następnie w telefonie z Androidem dołącz do sieci Wi-Fi, którą właśnie utworzyłeś za pomocą iPhone’a. Zapya wykorzystuje tylko twoje Wi-Fi do przesyłania danych i nie wykorzysta ani złotówki z Twoich danych komórkowych.
  3. Połącz dwa urządzenia w aplikacji Zapya. Po połączeniu obu urządzeń możesz rozpocząć wysyłanie danych między tymi dwoma urządzeniami. Nie tylko możesz przesyłać zdjęcia i filmy, ale również dowolny typ pliku.

Jak już wcześniej wspomniałem, Zapya w ogóle nie użyje Twoich mobilnych danych. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli szukasz sposobu na przesyłanie zdjęć lub filmów z iPhone’a na Androida bezprzewodowo. Korzystanie z Zapya oferuje nawet o wiele lepszą prędkość transmisji niż Bluetooth, ponieważ możesz przesłać do 10 MB na sekundę.

Oprócz Zapy możesz wypróbować także inne aplikacje, takie jak Xender, ShareIt, które zapewniają podobną funkcję.

3.1/5 - (21)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *