Home Newsy Jak podłączyć iUrządzenie do AppleTV bez użycia routera Wi-Fi
Jak podłączyć iUrządzenie do AppleTV bez użycia routera Wi-Fi
0

Jak podłączyć iUrządzenie do AppleTV bez użycia routera Wi-Fi

21
0

Przesyłanie treści miedzy iUrządzeniami a AppleTV poprzez AirPlay jest bardzo proste. Co istotne, by to zrobić nie musisz mieć ani dostępu do sieci internet ani routera Wi-Fi. Poniżej znajdziesz instrukcję jak połączyć swoje urządzenia w trybie peer-to-peer.

AppleTV jest małe i poręczne, więc bez problemu można je zabrać ze sobą np. na wakacje, by podłączyć je do telewizora w hotelowym pokoju. Co prawda korzystanie z serwisów streamingowych może być nieco problematyczne za granicą, jednak możesz wcześniej zapisać odcinki swojego ulubionego serialu na iPhonie lub iPadzie i za pomocą AirPlay i AppleTV oglądać je na dużym ekranie. Jednak, co w przypadku, gdy w hotelowym pokoju nie masz dostępu do router Wi-Fi lub połącznie jest zbyt wolne? Utwórz połącznie peer-to-peer między swoim iUrządzeniem i AppleTV i po problemie.

Czego potrzebujesz, żeby to zadziałało?

Wystarczy iPhone/iPod/iPad z systemem iOS 8 i późniejszym lub Mac 2012 lub nowszy z systemem 10.10 i późniejszym oraz AppleTV 3rd gen model A1469 lub 4th gen z tvOS 7.0 i późniejszym.

Jeśli nie wiesz jak sprawdzić, który model Apple TV posiadasz wybierz z menu Ustawienia (1) > Ogólne (2) > To urządzenie (3) – Model (4)

Jak ustanowić połączenie peer-to-peer między AppleTV a innym iUrządzeniem?

 1. Zapomnij sieci WiFi na swoim iUrządzeniu lub Mac’u, w tym celu:
  iUrządzenie: uruchom aplikację Ustawienia, następnie wybierz Wi-Fi (1) > sieć (2) > Zapomnij tę sieć (3)

  Mac: Uruchom Preferencje systemowe (1), wybierz Sieć (2), kliknij w Wi-Fi (3) > Zaawansowane (4) > odznacz pole Pamiętaj sieci, do których komputer się przyłączył (5).
 2. Zapomnij sieci WiFi na swoim AppleTV, w tym celu uruchom aplikację Ustawienia (1), następnie wybierz Sieć (2) > sieć (3) > Zapomnij tę sieć (4)

 3. Upewnij się, że na wszystkich urządzeniach są włączone WiFi i Bluetooth.
 4. Uruchom ponownie wszystkie urządzenia i umieść je w odległości nie większej niż 10 m od siebie.
 5. Podłącz swoje urządzenie do AppleTV, w tym celu:
  iUrządzenie: użyj Centrum starowania aby przesłać obraz (1) lub dźwięk (2) na AppleTV (3)

  Mac: wybierz AppleTV klikając na ikonę widoczną na pasku menu.
 6. Na żądanie AppleTV wpisz kod bezpieczeństwa.
  Pamiętaj, że za pierwszym razem łączenie urządzeń może potrwać nawet kilka minut, więc spokojnie poczekaj.

Powyższe rozwiązanie przyda ci się w wielu innych sytuacjach np. podczas pokazu zdjęć u rodziny lub konieczności przeprowadzenia prezentacji w sali konferencyjnej bez sieci Wi-Fi.

(21)