Home Newsy Jak pobierać pliki przy pomocy Safari w iOS 13
Jak pobierać pliki przy pomocy Safari w iOS 13
0

Jak pobierać pliki przy pomocy Safari w iOS 13

0

Jedno z życzeń użytkowników gadżetów z iOS spełniło się wraz z nadejściem systemu iOS13. Systemowa przeglądarka Safari została rozbudowana o funkcję pobierania plików.

Podobnie jak w przypadku wielu innych funkcji w iOS, menadżer pobierania wbudowany w Safari jest ukryty i łatwo przeoczyć jego istnienie, jeśli nie śledzi się nowinek dotyczących kolejnych wersji systemów. Twórcy systemu stanęli na wysokości zadania – menadżer ma taką samą funkcjonalność jak ten w przeglądarce w desktopowej wersji. I bez problemu radzi sobie z pobieranie nawet bardzo dużych plików. Jedyne o czym trzeba pamiętać to zapewnienie wystarczającej ilości wolnego miejsca na iCloud lub w pamięci urządzenia.

Aby pobrać plik:

 1. Przejdź do strony zawierającej link do pliku, który chcesz pobrać i kliknij go.
 2. Przeglądarka wyświetli okno z pytaniem, czy chcesz pobrać plik. W oknie będzie widoczna nazwa pliku wraz z jego rozszerzeniem. Niestety brak informacji o wadze pliku. Kliknij przycisk Pobierz.
 3. W prawym górnym rogu ekranu pojawi się ikona Pobrane rzeczy. Gdy ją klikniesz wyświetli się okno postępu pobierania, w którym widoczny jest postęp pobierania oraz rozmiar pliku. Niestety brak informacji o prędkości pobierania.
 4. Jeśli chcesz zatrzymać pobieranie, kliknij ikonę X (1) widoczną w oknie postępu. Pobieranie możesz wznowić klikając na ikonę strzałki (2).
 5. Jeśli chcesz przerwać pobieranie, kliknij ikonę X, a następnie przesuń placem w lewo na nazwie pobieranego pliku i kliknij przycisk Usuń.

Pobrany plik możesz podejrzeć klikając w ikonę lupy widoczną w oknie postępu pobierania. Standardowo pobierane pliki zapisywane są na iCloud Drive w katalogu Pobrane rzeczy.

Niektóre pliki np. PDF Safari po pobraniu automatycznie otwiera w nowej karcie. Jeśli chcesz, żeby tak plik został pobrany za zapisany bez otwierania, kliknij i przytrzymaj link do pliku, następnie z menu wybierz opcję Pobierz wskazywany plik. Plika zostanie pobrany w tle.

Aby zmienić lokalizację zapisywania pobieranych plików:

 1. Uruchom aplikację Ustawienia i przejdź do Safari.
 2. Przewiń ekran do sekcji Ogólne i kliknij Pobrane rzeczy.
 3. Z menu Miejsce na pobrane pliki wybierz nową lokalizację. Masz do wyboru dowolny folder na dysku iCloud lub pamięć telefonu.

Aby automatycznie usuwać pliki z listy pobierania po określonym czasie:

 1. Uruchom aplikację Ustawienia i przejdź do Safari.
 2. Przewiń ekran do sekcji Ogólne i kliknij Pobrane rzeczy.
 3. Kliknij Usuwaj pobrane pliki z listy, i w wybierz jedną z opcji.

 

 

tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *