Home Artykuły Jak obniżyć jasność ekranu na iPhonie poniżej minimalnego poziomu
Jak obniżyć jasność ekranu na iPhonie poniżej minimalnego poziomu

Jak obniżyć jasność ekranu na iPhonie poniżej minimalnego poziomu

0

Wyświetlacze w iPhone’a zarówno te LCD, jak i OLED świecą naprawdę jasno. Kiedy leżysz w nocy w łóżku lub jesteś w ciemnym pomieszczeniu, w którym nie chcesz rozbłyskami świtała przeszkadzać innym, ustawienie nawet minimalnej jasności może nie pomóc. Ale system iOS oferuje kilka sposobów na zmniejszenie jasności poniżej minimalnego poziomu, aby zmniejszyć zmęczenie oczu lub nie przeszkadzać innym.

Dzięki wbudowanym w system iOS narzędziom do regulacji jasności wyświetlacza, można ustawić podświetlenie ekranu tak nisko, że wyświetlacz wydaje się być wyłączony. Z tego powodu, nim zaczniesz regulować wyświetlacz według wskazówek poniżej, najlepiej jest maksymalnie zwiększyć jasność ekranu. Jeśli nie pamiętasz, jak reguluje się jasność wyświetlacza, przejdź do ostatniej wskazówki.

Zmniejsz punkt bieli

Białe pola na ekranie to obszary jasności. Zmniejszenie jasności samych bieli pomoże obniżyć ogólną jasność wyświetlacza poniżej wartości domyślnych. Aby to zrobić, otwórz aplikację Ustawienia, a następnie wybierz Dostępność. Następnie dotknij Ekran i wielkość tekstu. Wśród dostępnych opcję odszukaj Obniż punkt bieli i przesuń w prawo widoczny przy niej przełącznik. Gdy poniżej pojawi się suwak do regulacji, przesuń go do 100 procent.

Jeśli chcesz szybciej włączać i wyłączać tę opcję, wróć do głównego ekranu Dostępność. Przewiń ekran do samego dołu. Tam, w sekcji Ogólne wybierz Skrót dostępności. Na liście zaznacz Obniż punkt bieli i wyjdź z aplikacji Ustawienia. Od teraz, gdy trzykrotnie wciśniesz przycisk Początek lub Boczny, w zależności od modelu iPhone’a, jaki posiadasz, uruchomi się funkcja Obniż punk bieli, co pozwoli na natychmiastowe przyciemnienie ekranu.

Użyj filtru słabego oświetlenia

Jeśli ekran po obniżeniu punktu bieli nadal nie jest dla Ciebie wystarczająco przyciemniony, drugą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest dodanie filtru Słabe oświetlenie Aby to zrobić, otwórz aplikację Ustawienia, a następnie wybierz Dostępność. W sekcji Widzenie odszukaj i dotknij opcję Zoom. Następnie wybierz Filtr (zoom) i na liście filtrów zaznacz Słabe światło.

Jeśli chcesz szybciej włączać i wyłączać tę opcję, wróć do głównego ekranu Dostępność. Przewiń ekran do samego dołu. Tam, w sekcji Ogólne wybierz Skrót dostępności. Na liście zaznacz Zoom i wyjdź z aplikacji Ustawienia. Od teraz, gdy trzykrotnie wciśniesz przycisk Początek lub Boczny, w zależności od modelu iPhone’a, jaki posiadasz, uruchomi się funkcja Zoom, co pozwoli na włącznie filtru słabe świtło.

Pamiętaj: Jeśli na liście skrótów dostępności masz zaznaczone więcej poleceń, po trzykrotnym wciśnięciu przycisku pojawi się arkusz akcji – wtedy dotknij Obniż punkt bieli, aby włączyć lub wyłączyć te opcję.

Pamiętaj: Obraz widoczny na ekranie po włączeniu funkcji Zoom może się później powiększyć. Aby obraz wrócił do normalnego widoku, dotknij ekranu trzema palcami jednocześnie.

Zmniejsz jasność wyświetlacza

Ostatnią rzeczą do zrobienia jest użycie normalnych elementów sterujących jasnością, aby wyświetlacz był jeszcze ciemniejszy. Jednak pamiętaj, że w tym momencie ekran będzie już tak bardzo ciemny, że będzie można go używać tylko w całkowitych ciemnościach.

Aby to zrobić, otwórz Centrum sterowania i przesuń regulator jasności wyświetlacza w dół. Możesz też otworzyć aplikację Ustawienia, wybrać Ekran i jasność, a następnie odpowiednio dostosować jasność suwakiem.

Przy całkowicie obniżonej jasności wyświetlacza, włączonej funkcji Zmniejsz punkt bieli i zastosowaniu filtru słabego oświetlenia treść wyświetlana na ekranie będzie prawie niewidoczna. Dzięki temu będziesz mógł korzystać z telefonu wszędzie tam, gdzie jasno świecący ekran może przeszkadzać innym lub w terenie, na przykład podczas ćwiczeń taktycznych.

Pamiętaj: Jeśli przypadkowo całkowicie wyłączysz jasność, możesz użyć Centrum sterowania i przesunąć w górę jasność tam, gdzie zwykle znajduje się suwak regulacji jasności. Co prawda nie będziesz w stanie zobaczyć, tego co robisz, ale jest to dość łatwe, ponieważ suwak regulacji jasności znajduje się zawsze w tym samym miejscu. Jeśli tym sposobem nie udaje ci się rozjaśnić ekranu, uruchom ponownie iPhone’a.

Jak obniżyć jasność ekranu na iPhonie poniżej minimalnego poziomu

tags: