Jak mieć zawsze powiększoną stronę w Safari na iOS i macOS?

Jak mieć zawsze powiększoną stronę w Safari na iOS i macOS?
0

Jeśli masz problemy z czytaniem tekstu na konkretnych stronach internetowych, możesz dostosować rozmiar czcionki w przeglądarce Safari. Być może odwiedzana przez Ciebie strona ma zbyt małe zdjęcia, które chcesz powiększyć. A może ogólny rozmiar witryny jest po prostu zbyt mały. Istnieje funkcja dla Safari zarówno na Maca, jak i system iOS, która pozwala powiększyć o konkretny procent wszystkie odwiedzane witryny lub tylko te, których potrzebujesz.

Powiększanie stron w przeglądarce Safari na komputerze Mac krok po kroku:

 1. Otwórz przeglądarkę Safari i kliknij pozycję Safari/Preferencje na pasku menu.
 2. Kliknij kartę Strony internetowe.
 3. Po lewej stronie wybierz Powiększenie strony. Na ekranie zobaczysz witryny, które są obecnie otwarte u góry, oraz witryny skonfigurowane u dołu.
 4. W przypadku każdej strony internetowej na liście kliknij Rozwijane menu, aby uzyskać procentowe powiększenie po prawej stronie. Możesz wybrać od 50 % do nawet 300 %. Można skonfigurować każdą witrynę inaczej.
 5. W przypadku wszystkich innych odwiedzanych stron internetowych, które nie znajdują się jeszcze na Twojej liście, możesz wybrać domyślny procent na dole. Kliknij pole rozwijane obok pozycji Podczas odwiedzania innych witryn sieci Web i dokonaj wyboru.
 6. Po zakończeniu możesz po prostu zamknąć okno Preferencji przeglądarki Safari. Zmiany powinny zostać wprowadzone od razu.

 

Powiększanie stron w przeglądarce Safari w systemie iOS krok po kroku:

 1. Otwórz aplikacje Ustawienia i naciśnij pozycję Safari.
 2. Przewiń w dół i w obszarze Ustawienia witryn, naciśnij pozycję Powiększenie strony.
 3. Podobnie jak w przypadku komputerów Mac, u góry zobaczysz witryny, dla których zmieniono powiększenie strony. Aby zmienić, naciśnij to menu i wybierz nową wartość procentową powiększenia. Można również edytować listę witryn w tym miejscu. Naciśnij pozycję Edytuj u góry, a następnie Usuń lub Wyczyść wszystkie ustawienia.
 4. Na dole ekranu powiększenia strony wybierz domyślny procent dla wszystkich innych stron odwiedzanych w Safari, których nie ma jeszcze na liście.
 5. Po zakończeniu naciśnij strzałkę u góry, aby powrócić do ustawień lub zamknij aplikację.
1.3/5 - (3)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *