Jak dobrze przygotować swój telefon na wakacje
0

Jak dobrze przygotować swój telefon na wakacje

0

Telefon to dla wielu nieodłączny kompan i jedno z podstawowych narzędzi pracy.  Podczas urlopu staje się często także sposobem na utrzymanie łączności ze znajomymi, a dzięki Internetowi daje możliwość podzielenia się wrażeniami w mediach społecznościowych. W pracy, czy w domu bardzo łatwo zadbać o to, by telefon był cały czas wystarczająco naładowany, ale można się spodziewać, że w warunkach polowych będzie to znacznie trudniejsze. Jak dobrze się przygotować do podróży, aby nie ryzykować uszkodzenia telefonu, lub utraty łączności?

Uszkodzenia mechaniczne, czyli chleb powszedni użytkownika telefonu

Urządzenie poddane intensywnej miniaturyzacji jest bardziej podatne na urazy, przekonał się o tym niejeden użytkownik telefonu, który przeżył chwile grozy, gdy drogi smartfon doznał upadku. Pół biedy, gdy telefon jest ubezpieczony, ale nawet wtedy ryzyko utraty sprawnego telefonu w ogóle może nie wchodzić w grę. Jak zatem się zabezpieczyć przed uszkodzeniem telefonu? Rozwiązań jest mnóstwo, niektóre rozwiązania mogą sprawdzać się lepiej w określonych warunkach.

Na początek folia, lub szkło ochronne

W warunkach względnie komfortowych, jak podczas pracy przy biurku, może wystarczyć nałożenie specjalnej folii ochronnej na ekran telefonu. Przede wszystkim powinna zabezpieczyć przed porysowaniem na przykład kluczami trzymanymi w tej samej kieszeni. Dobrej jakości folia podobnie jak szło ochronne może także pomóc w w uniknięciu roztrzaskania ekranu na drobne odłamki po upadku, ponieważ zatrzyma je w miejscu. Nie ma na to żadnej gwarancji, ale jest duża szansa, że pomimo stłuczenia ekran będzie mógł nadawać się jeszcze do tymczasowego użytku. Sama folia ochronna nie zapobiegnie jednak obtarciu krawędzi, zgnieceniom, ani innym mechanicznym uszkodzeniom telefonu.

Obudowa jak bunkier

Telefon pod pewnymi względami przypomina dom. Jak wnętrze oddaje naturę właściciela, tak obudowa jest często odzwierciedleniem charakteru. Może być prosta, wygodna, czysto praktyczna, ale może również być elegancka, wyrafinowana, czy nawet ekstrawagancka. Co prawda trudno sobie wyobrazić brokatowany bunkier przeciwpancerny, ale w przypadku obudów telefonicznych o ostatecznym wyglądzie decyduje klient. Wybór jest bardzo duży. Począwszy od zwykłego etui wykonanego z silikonu, pcv, poliwęglanu, przez wzmacniane obudowy metalowe, specjalne wodoszczelne konstrukcje, po prawdziwie pancerne dla twardzieli i wyczynowców.

Bezpieczny telefon to nie wszystko

Warunki polowe wymuszają często pośpiech i wiąże się z nimi trudny dostęp do elektryczności, a niestety bateria telefoniczna nie jest perpetuum mobile, im większe zużycie energii, tym częściej wymaga doładowywania. W praktyce oznacza to, że trzeba się odpowiednio wcześniej przygotować i zaopatrzyć w konkretne akcesoria.

Nie będzie zasilania? Rozsądnie wybierz baterię zewnętrzną

Ten stosunkowo młody wynalazek jest prawdziwym błogosławieństwem w trudnych warunkach. Dzięki wcześniejszemu naładowaniu pozwala zabrać ze sobą zapas energii na co najmniej kilka ładowań telefonu. Jest swoistym przenośnym gniazdkiem elektrycznym, co prawda o ograniczonej pojemności, ale na bezludziu i w głuszy może okazać się bezcenny. Jego cena zależy przede wszystkim od pojemności mierzonej w miliamperogodzinach (mAh), ale także od rozmiarów i wagi. Nie tylko przy pieszych wędrówkach, także przy lotach samolotem każdy kilogram musi zostać przemyślany.

Obudowy i akcesoria GSM – youtab.pl

Artykuł partnera
Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *