Dlaczego warto kupić produkty Apple?
0

Dlaczego warto kupić produkty Apple?

0

Sprzęty marki Apple znane są i doceniane na całym świecie. Biorąc pod uwagę polskie warunki cechują się jednak wysoką ceną, która może odstraszyć sporą część osób poszukujących nowego laptopa lub smartfona. A jednak decyzję tę zawsze warto gruntownie przemyśleć, nie biorąc kosztów zakupu za nadrzędny czynnik determinujący wybór. Dlaczego więc warto zainwestować więcej?

W powszechnej świadomości funkcjonuje przekonanie, że na zakup urządzenia Apple decydują się wyłącznie klienci o najlepszej pozycji materialnej i zawodowo zajmujący się tworzeniem treści cyfrowych, a więc informatycy, programiści, copywriterzy, graficy oraz specjaliści z branży filmowej i muzycznej. I w pewnym sensie jest to prawda, ale nie do końca. Także przeciętny użytkownik urządzeń mobilnych i laptopów będzie zachwycony możliwościami sprzętu Apple. Oto, co mogą nam one zaoferować.

 

 

Co jest tanie – jest drogie

To popularne powiedzenie zawiera w sobie kwintesencję tego, jak powinniśmy podchodzić do kwestii zakupu sprzętu elektronicznego. Laptop, tablet czy smartfon jest dla nas zwykle inwestycją na całe lata. Warto wybierać elektronikę tak, aby lata te upłynęły nam pod znakiem bezawaryjnego użytkowania zakupionego sprzętu, nie zaś na ciągłym oczekiwaniu na wyeliminowanie usterek.

Uogólniając nieco – tańszy sprzęt charakteryzuje się większą awaryjnością. Im jest starszy – tym ilość nękających go awarii jest większa. A co za tym idzie, musimy w niego inwestować, pokrywając choćby usługi serwisu urządzeń marki Apple (klik) czy dokupując części wymienne. Nawet się nie spostrzeżemy, kiedy ogólnie poniesione przez nas koszty zbliżą się do kwoty, którą zapłacilibyśmy za zakup urządzenia Apple. Tracimy na tym komfort posiadania sprzętu, który nam dobrze służy i jest przyjemny w użytkowaniu.

Na takie straty nie mogą sobie pozwolić osoby, które na co dzień pracują na laptopie czy urządzeniu mobilnym, ale mocno odczują je także ci, dla których są one źródłem rozrywki.

 

Produkty Apple prawie nie tracą na wartości

Warto zastanowić się nad tym, czy zakup produktów firmy Apple nie będzie po prostu dobrą inwestycją. Ciekawostką będzie zapewne fakt, iż w Polsce nadal więcej osób kupuje je niż sprzedaje, a to bardzo istotna informacja z punktu widzenia optymalizacji nakładów finansowych przeznaczonych na elektronikę.

Oczywiście w przypadku tańszych produktów zmiany cen są wyraźnie zauważalne. Mówi się, że już samo rozpakowanie pudełka z laptopem czy innym sprzętem, obniża jego wartość. Za model starszy, z wyraźnymi śladami użytkowania, zapłacimy nawet połowę jego ceny początkowej. Tracą one na wartości bardzo szybko, co oznacza, że nie są dobrą inwestycją.

Zupełnie inaczej jest z produktami Apple – w ich przypadku utrata na wartości jest wręcz minimalna. Cena modelu dostępnego na półce w sklepie, zapakowanego w oryginalne opakowanie i pachnącego nowością – wcale nie tak bardzo różni się od ceny tego samego modelu kupionego z drugiej ręki. Pod warunkiem oczywiście, że jest on w dobrym stanie technicznym.

 

Sprzedaj stary, kup nowy

Praktycznie może więc być tak, że po zakupie komputera i jego użytkowaniu przez rok lub dwa, możesz go sprzedać w cenie niewiele niższej niż ta, którą za niego zapłaciłeś. Wydaje się więc, że to inwestycja jednorazowa – za kwotę ze sprzedaży możesz kupić sprzęt innego producenta (choć nie wyobrażamy sobie, aby po wypróbowaniu sprzętu od Apple ktokolwiek zdecydował się na zakup innego) lub dołożyć kilkaset złotych i kupić model nowszy.

Zakup urządzeń Apple to także doskonały pomysł dla tych użytkowników, którzy udostępniają laptop czy telefon swoim pociechom. Ich obudowy są wykonane z tworzyw odpornych na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania – to gwarantuje, że będą zawsze dobrze się prezentowały.

Jak się okazuje, wiele osób decyduje się na zakup urządzenia, posiadającego drobną usterkę, którą szybko i bez problemu da się naprawić. Taki laptop będzie nieco tańszy a jego naprawa niezbyt kosztowna. Dobry serwis laptopów i komputerów szybko poradzi sobie z defektem i odda w Twoje ręce sprawne i gotowe do pracy urządzenie. Więcej o naprawie tego typu sprzętu dowiesz się klikając tutaj.

Komfort użytkowania

Na komfort użytkowania, jaki oferuje nam MacBook lub IPhone, składa się kilka czynników. Przyjrzyjmy się im z punktu widzenia osoby, która potrzebuje ich do pracy, oraz z perspektywy przeciętnego użytkownika elektroniki.

Po pierwsze – urządzenia od Apple są wytrzymałe, lekkie i niewielkich rozmiarów. A to szalenie ułatwia codzienne funkcjonowanie z nimi. Przeciętny MacBook waży nieco ponad 1 kg, natomiast dostępne są także modele o niższej wadze. Warto zwrócić uwagę także na ich wymiary, a konkretnie – na ich grubość. Waha się ona od 0,35 – 1,31 cm, co czyni je niezwykle cienkimi.

Powyższe parametry sprawiają, że praca poza domem czy dalekie podróże stają się prostsze i przyjemniejsze. Ma to ogromne znaczenie dla osób, które lubią lub muszą pracować w plenerze, albo chętnie zabierają ze sobą na wakacje laptopa lub tablet. Wystarczy tylko schować urządzenie do podręcznej torby podróżnej lub nawet torebki – różnica w wadze będzie naprawdę niezauważalna.

Istotne są też szczegóły, na które warto zwrócić uwagę zwłaszcza w kontekście MacBooka. Wytrzymała obudowa to jedno, inną sprawą jest klawiatura. Trzeba jej przyznać, że jest niezwykle cicha, a to docenią przede wszystkim pracujące w nocy mamy. Zapomnij o trzeszczeniu i silnym uderzaniu w klawisze – wciskają się bardzo lekko i cichutko tylko klikają.

Precyzja działania

Touchpad – niezbyt lubiany przez osoby pracujące przy laptopie. Zwykle jest mało precyzyjny i powolny w porównaniu z myszką. Ale nie w Macu. Tutaj jest on rewelacyjnym, intuicyjnym dodatkiem, dzięki któremu zapomnisz o zwykłej myszce. Bardzo precyzyjny, szybki i wygodny.

Apple wykazało się innowacyjnym podejściem nawet do tak prozaicznej kwestii jak budowa wtyczki i gniazda ładowania. Cóż w tej kwestii można zaprojektować innego niż to, co doskonale już znamy? Okazuje się, że można. Otóż gniazdo ładowania jest bardzo płytkie, a wtyczka utrzymuje się w odpowiednim położeniu dzięki wbudowanym magnesom. Dlaczego w ogóle zwracamy na to uwagę? Ponieważ oznacza to koniec z obluzowanym gniazdem – element ten doskonale działa nawet po kilku latach użytkowania.

Wyjątkowy system chłodzenia

I kolejny fenomen, na który z pewnością szybko zwrócicie uwagę, zwłaszcza kupując Maca – praktycznie w ogóle się nie grzeje od spodu. Czyli możecie spokojnie położyć się na wygodnej sofie lub usiąść w fotelu i wziąć swojego laptopa na kolana – nawet po kilku godzinach pracy nie odczujesz ciepła bijącego w Twoje nogi. Każdy sprzęt od Apple wyposażony jest w niezwykle efektywny system chłodzenia, który bardzo podnosi komfort jego użytkowania.

Wytrzymała bateria

Ostatnią sprawą jest ładowanie. Sceptycy uśmiechali się drwiąco, kiedy Apple zapowiadał stworzenie sprzętu, który będzie wymagał znacznie rzadszego ładowania baterii – dla MacBooka okres ten miał wynosić nawet 12 godzin. Ale obietnica została spełniona – rzeczywiście urządzenia Apple wytrzymują dłużej niż przeciętne. Przy mniej intensywnym użytkowaniu jest to nawet kilka dni.

 

System

We wszystkich urządzeniach Apple zainstalowany jest ten sam system – osławiony iOS. Do jego wielkich zalet należą łatwość obsługi i intuicyjność. Imponująca jest także liczba różnorodnych dodatków i aplikacji, które pozwalają efektywnie prowadzić biuro, sprawdzać pogodę w dowolnym rejonie świata, zarządzać kontaktami i wiele innych – możesz korzystać z wielu z nich, w zależności od tego jakie są Twoje preferencje i zainteresowania.

Poza tym wszystkie urządzenia pracują w zintegrowanym środowisku. Co to oznacza? Na przykład to, że kiedy zmęczysz się już przeglądaniem stron na MacBooku, możesz wziąć do ręki iPhone i położyć się z nim na kanapie, a wszystkie witryny, które otwarłeś na laptopie, będą od razu dostępne w przeglądarce na urządzeniu mobilnym. Także wszystkie notatki i zapisane pliki będą na nim zapisane – Ty nie musisz robić tego ręcznie.

Sprawne działanie

Każdy właściciel tego typu sprzętu doskonale zdaje sobie sprawę z szybkości i wygody działania. Ogromną wygodę użytkownikom urządzeń Apple oferuje także łatwość, z jaką instaluje się i odinstalowuje programy. Wystarczy tylko przeciągnąć wybraną ikonkę z jednego folderu do innego, i gotowe! Podobnie jest z szybkością ładowania programów, otwierania stron internetowych itd. Tutaj masz pewność, że Twoja praca nie zostanie spowolniona przez opóźnioną odpowiedź urządzenia na Twoje polecenie.

Urządzenia od Apple to, pomijając ich stosunkowo wysoką cenę, same zalety. Prawie nie tracą na wartości, są bardzo wytrzymałe, niezwykle wygodne w użytkowaniu, oferują ogromną ilość wspaniałych aplikacji, które z łatwością zainstalujesz i odinstalujesz. Warto więc w nie zainwestować nie tylko wtedy, gdy szukasz na przykład laptopa do pracy, ale także wtedy, gdy potrzebujesz sprzętu do użytku domowego.

Artykuł partnera
Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *