Home Artykuły Jak automatycznie dodać do zdjęcia na iPhonie opis i miniaturkę z mapą
Jak automatycznie dodać do zdjęcia na iPhonie opis i miniaturkę z mapą

Jak automatycznie dodać do zdjęcia na iPhonie opis i miniaturkę z mapą

0

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, a co za tym idzie wzmożony okres, gdy robimy zdjęcia. Niektórymi z nich będziemy chcieli podzielić się z bliskim czy też dodać je do albumów w mediach społecznościowych. Warto zawczasu pomyśleć o tym, jak uatrakcyjnić nasze fotografie – dodać opisy, mapki z lokalizacją, itp. Choć w App Store można znaleźć sporo aplikacji, które pomogą wykonać te zadania, równie dobrze można w tym celu wykorzystać skrót.

Za pomocą skrótu Photo Map Thumbnail będziesz mógł automatycznie dodać do zdjęcia miniaturę mapy, z zaznaczonym miejscem, gdzie zostało zrobione zdjęcie oraz nagłówek i stopkę z opisem. Wszystko to, bez pobierania kolejnych aplikacji i zapychania pamięci telefonu, ponieważ skróty wykorzystują możliwości czystego iOS, dzięki czemu zajmują bardzo niewiele miejsca.

Co musisz wiedzieć przed zainstalowaniem skrótu

Upewnij się, że korzystasz z systemu iOS 12 lub nowszego. Musisz mieć także włączoną możliwość dodawania niezaufanych skrótów do aplikacji Skróty, oraz włączony dostęp aplikacji Skróty do iCloud.

Nim przejdziesz do kolejnej części tego tekstu, upewnij się, że dobrze zrozumiesz czym są skróty i jakie konsekwencje mogą wiązać się z ich używaniem. Wszystko na temat niezaufanych skrótów znajdziesz we wpisie Jak włączyć na iPhonie pobieranie niezaufanych skrótów
 Autor tekstu ani redakcja AppleMobile.pl nie biorą odpowiedzialności za skutki oraz potencjalne szkody, jakie poniesie użytkownik iPhone’a używając niezaufanych skrótów. Użytkownik robi to wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Dodaj skrót PhotoMap Thumbnail do swojego iPhone’a

Skrót Photo MapThumbnail znajdziesz w repozytorium RoutineHub. Aby go pobrać na telefon zeskanuj iPhonem poniższy kod.

Gdy aplikacja Aparat rozpozna kod, u góry ekranu wyświetli się baner z powiadomieniem. Przesuń po powiadomieniu palcem w dół. W oknie Kod QR witryny kliknij w przycisk Pobierz skrót. Wyświetli się karta Dodaj skrót. Przewiń ją do samego dołu i kliknij przycisk Dodaj niezaufany skrót. Dodany skrót będzie widoczny na karcie Moje skróty aplikacji Skróty.

Pierwsze użycie skrótu Photo Map Thumbnail

Pierwsze użycie skrótu będzie się trochę różnić od kolejnych, ponieważ na początek trzeba udzieli skrótowi dostępu do iCloud, biblioteki zdjęć itp.

 1. W aplikacji zdjęcia wybieramy zdjęcie, do którego chcemy dodać miniaturkę z mapą. Dotykamy ikonki udostępniania, następnie z arkusza udostępniania wybieramy Photo Map Thumbnail.
 2. Teraz pojawi się okno dialogowe „PhotoMap Thumbnail” chce uzyskać dostęp do skrótów. Udzielamy dostępu dotykając OK. Przy kolejnym użyciu skrótu, ten komunikat już się nie pojawi.
 3. Teraz wyświetli się okienko z skróconą instrukcją obsługi. Dotykamy OK.
 4. Na ekranie Customize header wybieramy tekst, który chcemy umieścić w nagłówku, następnie dotykamy Gotowe.
 5. Na ekranie Customize footer wybieramy tekst, który chcemy umieścić w stopce, następnie dotykamy Gotowe.
 6. Na ekranie Thumnail size wybieramy preferowany rozmiar miniaturki z mapą.
 7. Na ekranie Location of thumbnail wybieramy miejsce umieszczenia miniaturki z mapą.
 8. Teraz pojawi się okno dialogowe „PhotoMap Thumbnail” chce uzyskać dostęp do powiadomień. Udzielamy dostępu dotykając OK. Przy kolejnym użyciu skrótu, ten komunikat już się nie pojawi.
 9. W kolejnym oknie dialogowym wybieramy opcję Save image, aby zapisać obrazek w galerii zdjęć.
 10. Teraz pojawi się okno dialogowe „PhotoMap Thumbnail” chce uzyskać dostęp do zdjęć. Udzielamy dostępu dotykając OK. Przy kolejnym użyciu skrótu, ten komunikat już się nie pojawi.

Jeśli komuś nie wystarczają opcje domyślne, informacje nanoszone na zdjęcie może spersonalizować. W nagłówku i stopce miniaturki można wpisać dowolny tekst, a także wybrać własny rozmiar mapy, położenie na ekranie oraz przezroczystość.

Personalizacja mapy, nagłówka i stopki

 1. Wybieramy zdjęcie i uruchamiamy skrót tak jak w instrukcji powyżej
 2. Z menu Customize header wybieramy opcję Custom/edit i dotykamy Gotowe
 3. W polu Edit your header wpisujemy tekst, który chcemy umieścić w nagłówku, następnie dotykamy Gotowe.
 4. Z menu Customize footer wybieramy opcję Custom/Edit i dotykamy Gotowe
 5. W polu Edit your footer wpisujemy tekst, który chcemy umieścić w nagłówku, następnie dotykamy Gotowe.
 6. Z menu Thumbnail size wybieramy opcję Custom Size & Position. Otworzy się edytor w którym widoczne będzie oryginalne zdjęcie wraz z naniesioną mapą. Mapę możemy umieścić w dowolnym miejscu na ekranie, wystarczy ja dotknąć i bez zwalniania palca przeciągnąć w żądane miejsce. Za pomocą rozsuwania lub zsuwania dwóch palców można zmieniać rozmiar mapy oraz dowolnie ją obracać.

  Na dolnym pasku menu widoczne są trzy ikony uruchamiające dodatkowe działania:- krycie: po dotknięciu tej ikony wyświetli się suwak, pozwalający na płynną zmianę przezroczystości mapy w zakresie od 0 do 100%
  wyzeruj: pozwala cofnąć wszystkie wprowadzone zmiany
  obrót: pozwala zablokować obrót mapy

Jak automatycznie dodać do zdjęcia na iPhonie opis i miniaturkę z mapą

 

tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *