0

iTunes sprzedał 25 miliardów piosenek!

0

iTunesŚroda, 6 lutego, była naprawdę ważnym dniem dla iTunes od Apple. Internetowy sklep z muzyką sprzedał bowiem 25-miliardową piosenkę! Osiągnięcie takiego wyniku zajęło usłudze zaledwie 10 lat – uruchomiona został bowiem w kwietniu 2003 roku.

Jaki tytuł nosi historyczny utwór o numerze 25 mld? Monkey Drums (Goskel Vancin Remix)! Apple oczywiście postanowiło nagrodzić szczęśliwca, który pobrał tą piosenkę. Okazał się być nim Phillip Lupke z Niemiec, który otrzymał od firmy 10 tysięcy euro! Co prawda w postaci karty podarunkowej do wykorzystania w iTunes, jednak z pewnością musiała być to dla niego miła informacja 😉

Należy zauważyć, że obecnie w iTunes znajduje się ponad 26 milionów piosenek z 119 różnych krajów. W przeciągu zaledwie jednej minuty, średnie wysokości downloadu, plasują się w okolicach 15 tysięcy utworów.

Co jest sekretem sukcesu iTunes? Z pewnością fakt, że był pierwszym serwisem, który pozwolił na rozwiązanie problemu legalnej dystrybucji piosenek w formie cyfrowej, ograniczając w pewnym stopniu pirackie rozprzestrzenianie się muzyki w sieci.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *