iTunes w nowej wersji

iTunes w nowej wersji

0

Parę dni temu na serwerach Apple znalazły się finalne wersje systemów, które od marca testowane były przez deweloperów oraz osoby uczestniczące w programie publicznych testów. Chwilę później w aktualizacjach oprogramowania znaleźć mnożna było nową wersję aplikacji iTunes. Została ona przygotowana zarówno dla użytkowników systemu macOS jak i Windows.

Najnowsza wersja iTunes została oznaczona jako 12.6.1, a na pokładzie opublikowanej aktualizacji znalazły się drobne zmiany dotyczące stabilności działania. Usunięto przy okazji lukę, która w systemie Windows 7 pozwalała na instalację złośliwego kodu. Apple skupiło się również na zoptymalizowaniu zarządzania pamięcią.

Warto dodać, iż wcześniejsza wersja iTunes przyniosła ze sobą nową funkcjonalność, czyli możliwość oglądania filmów wypożyczonych w iTunes Store na wszystkich kompatybilnych urządzeniach użytkownika. Wcześniej materiały te można było obejrzeć wyłącznie na sprzęcie, z którego wypożyczono konkretny tytuł.

Użytkownicy platformy macOS mogą dokonać aktualizacji z poziomu sklepu Mac App Store i zakładki Uaktualnienia. Właściciele komputerów z systemem Windows muszą zaś udać się na [stronę internetową] Apple i tam pobrać stosowny plik instalacyjny. Warto również nadmienić, że już tej jesieni aplikacja iTunes pojawi się w sklepie Windows Store.

Źródło: Apple

 

iTunes w nowej wersji

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *