Apple Watch przeciwko zawałowi serca

Apple Watch przeciwko zawałowi serca

0

Jedną z funkcji podstawowych jabłkowego zegarka jest monitorowanie aktywności fizycznej użytkownika i motywowanie go do zdrowego trybu życia. Kolejnym pożytkiem wynikającym z noszenia naręcznego gadżetu ma być wciąż rozwijana opcja monitorowania stanu ludzkiego zdrowia. Wsparciem dla HealthKit cieszy się coraz więcej zewnętrznych aplikacji, a samo Apple w pocie czoła pracuje nad ulepszaniem natywnych funkcji diagnozowania nieporządanych zmian w organizmie człowieka z poziomu Apple Watch’a i systemu iOS.

Już teraz jednak jabłkowy zegarek może pochwalić się zbawiennym wpływem na zdrowie użytkownika dzięki wbudowanemu czujnikowi tętna. Uniwersytet w Kalifornii przeprowadził pewne badania, z których jasno wynika, że jabłkowy smartwatch w duecie z aplikacją Cardiogram jest w stanie wykryć bardzo trudne do zdiagnozowania i ciężkie przypadłości dotyczące pracy serca. Co ciekawe robi to z dokładnością do 97 %.

Mowa o takich chorobach jak choćby migotanie przedsionków serca, które ciężko w czas wykryć, a brak leczenia prowadzi do zawału serca oraz w sytuacjach ekstremalnych do śmierci. Migotanie przedsionków serca daje o sobie znać pod postacią takich objawów jak choćby uczucie ciągłego zmęczenia oraz nadmiernej potliwości, a więc są to symptomy, które trudno przypisać niebezpiecznym dla zdrowia zmianom dotyczącym pracy serca. Osoby dotknięte tą przypadłością zmuszone są do przyjmowania odpowiednich leków. Wczesne wykrycie choroby ma zatem niebagatelne znaczenie.

Źródło: CNet

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *