iPhone 15 Pro ma być droższy od poprzedników
0

iPhone 15 Pro ma być droższy od poprzedników

0

Według Jeffa Pu, analityka technologicznego w firmie inwestycyjnej Haitong International Securities, nowa generacja Apple iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max będzie prawdopodobnie droższa niż poprzednie modele Pro.

Mimo, iż modele iPhone 14 Pro i 14 Pro Max były w Polsce droższe od poprzedników ze względu na Kurd dolara, tak w USA cena nie została zmieniona przez Apple od czasu wprowadzenia iPhone’a X. Pu przewidział, że modele iPhone’a 15 Pro odnotują wzrost cen z powodu kilku plotek o ulepszeniach sprzętowych, w tym tytanowej ramie, półprzewodnikowych przyciskach z dotykowym sprzężeniem zwrotnym z dodatkowymi silnikami Taptic, chipem A17 Bionic, zwiększoną pamięcią RAM, peryskopowy obiektyw zwiększający zoom optyczny w modelu Pro Max i nie tylko.

Poza Stanami Zjednoczonymi Apple w ostatnich latach wielokrotnie podnosił ceny iPhone’ów, głównie z powodu wspomnianych wyżej wahań kursów walut. Na przykład w Wielkiej Brytanii iPhone 14 Pro zaczyna się od 1099 funtów, w porównaniu do 949 funtów za iPhone’a 13 Pro.

5/5 - (1 vote)
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.