iPhone 15 posiada opcje ograniczenia maksymalnego poziomu ładowania baterii
0

iPhone 15 posiada opcje ograniczenia maksymalnego poziomu ładowania baterii

0

Portal 9to5mac znalazł dowody na to, że iPhone 15 posiada opcje ograniczenia maksymalnego naładowania baterii. Wielu użytkowników poprzednich serii skarżyło się, że maksymalna pojemność baterii urządzeń dość szybko spada. Być może było powodem dla Apple do udostępnienia opcji umożliwiającej użytkownikom lepsze zarządzanie baterią iPhone’a.

Kod znaleziony w iOS 17 RC, który we wtorek został udostępniony programistom, znaleziona została pewna niespodzianka. Apple opracowało nową funkcję, która pozwoli użytkownikom ograniczyć maksymalne ładowanie baterii, aby lepiej chronić jej żywotność.

Funkcja ta działa podobnie do „Zoptymalizowanego ładowania baterii”. Nowa opcja będzie jednak zawsze ograniczać ładowanie do określonego poziomu naładowania baterii. Podobna funkcja istnieje już w niektórych telefonach z Androidem, takich jak Samsung Galaxy. Ładowanie baterii litowo-jonowej do 100% powoduje szybsze jej starzenie, dlatego producenci telefonów dodają funkcje ograniczające ładowanie w niektórych sytuacjach.

iPhone 15 nie trafił jeszcze do sklepów, zatem nie można powiedzieć, że na 100% funkcja ta będzie dostępna od pierwszego dnia. Biorąc jednak pod uwagę, że jest już w kodzie i nie znaleziono jej w modelach iPhone’a 14, można zakładać, że nowa funkcja optymalizacji ładowania jest kompatybilna tylko z iPhone’ami USB-C.

źródło: 9to5mac.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *