Home Newsy iPhone 12 może używać niestandardowej anteny 5G z modemami Qualcomm
iPhone 12 może używać niestandardowej anteny 5G z modemami Qualcomm
0

iPhone 12 może używać niestandardowej anteny 5G z modemami Qualcomm

0

Nowy raport mówi, że Apple nie jest zadowolony z anteny Qualcomm zaprojektowanej do współpracy z układami 5G i że może stworzyć własną dla tegorocznych iPhone’ów.

Anonimowe źródło Fast Company mówi, że antena Qualcomm QTM 525 5G nie będzie działać z planowaną grubością iPhone’ów Apple 2020.

„Apple niepokoił się oferowanym przez Qualcomm modułem anteny QTM 525 milimetrowej, ponieważ nie pasuje on do eleganckiego wzornictwa przemysłowego, jakiego Apple chce dla nowego telefonu, poinformował Fast Company o źródle wiedzy o planach Apple . Qualcomm dostarczy układ modemu 5G – Snapdragon X55, również używany w nowych telefonach Samsung Galaxy S20 – dla najnowszego iPhone’a, który prawdopodobnie zostanie ogłoszony jesienią.”

Apple podobno pracuje nad własną anteną 5G, aby współpracować z układem Qualcomm Snapdragon X55 5G, źródło poinformowało Fast Company, że Apple wciąż może się wycofać i użyć anteny Qualcomm 5G.

„Jednak Apple zazwyczaj projektuje na kilku torach i jednocześnie pracuje nad innym projektem, który wykorzystuje zarówno modem Qualcomm, jak i antenę. Nasze źródło podało, że może domyślnie korzystać z tej opcji jeszcze w tym roku. Ale to wymagałoby od Apple zadowolenia się nieco grubszym iPhone’em, niż chce.”

iPhone 12 może używać niestandardowej anteny 5G z modemami Qualcomm

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl